Zmotywowanie się do działań. Jak poszerzać swoje pasje?

Naprawdę dużo pisze się ostatnio o motywacji do działań. Nie chodzi jedynie o uporządkowanie dnia lub pracy, lecz o rozwijające spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele "rozpraszaczy" i niezwykle często się im poddajemy. Przez to tracimy czas, który moglibyśmy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. W jaki sposób odnaleźć wolne chwile?


obraz
Author: Richard Pearson
Source: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas chce robić w życiu tylko to, co kocha i co sprawia wielką przyjemność. Dlatego też warto rozwijać swoje pasje, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania zrobić potencjalne źródło pieniędzy, ale o wachlarz możliwości i umiejętności. Niestety, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, gdy kolejną godzinę spędzamy przez komputerem. Nawet jeżeli próbujemy coś zrobić, wielokrotnie kończy się to tym, że przeglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem zatrzymało nasz wzrok. Takie "pożeracze czasu" sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić produktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany. W jaki sposób temu zapobiegać?

Załóżmy, że kochamy rysować, mamy talent, chcielibyśmy go oszlifować. Obecnie w Internecie możemy odnaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmów o rysowaniu przerzucamy się na śmieszne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Warto jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach są aplikacje, dzięki którym możemy blokować na określony czas strony, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli na nie wejść. Dodatkowo warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym lub wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozproszyć.

lekcje rysunku
Author: Ettore Bechis
Source: http://www.flickr.com
Doskonałe będzie również zapisanie się na kurs. Odnalezienie właściwego miejsca powinno być łatwe. Przykładowo jeżeli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (sprawdź program zajec). Rzecz jasna warto dostosować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wówczas odnalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemalże wszystko można wyszukać w sieci, kurs rysowowania również nie powinna sprawić najmniejszego kłopotu.


Taka forma nauki sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a żadne media nie rozproszą nas.
Warto spełniać swoje marzenia. Jeśli od zawsze czegoś chcemy, motywacja w dojściu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na spełnienie. W związku z tym walczmy z "rozpraszaczami" i rozwijajmy swoje pasje. Z całą pewnością nie będziemy tego żałować.