Zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa, kółka plastyczne czy inne zajęcia artystyczne – czyli powinno się żyć nie tylko rzeczywistością wirtualną

O kluczowej roli internetu pisze się dziś sporo, podkreślając zarówno jego plusy, jak i na minusy. Świat wirtualny coraz bardziej dominuje w różnorakich sferach naszego życia. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma możliwości, by zastąpił każdą z nich. Pesymiści zaznaczają, że obecna kultura marnieje i kręci się wyłącznie wokół wirtualnej rzeczywistości, która przenika przeróżne sfery naszej codzienności. Jest to zdaje się jednak nazbyt wygórowane nastawienie, gdyż to właśnie internet umożliwia nam swobodny dostęp do osiągnięć kulturowych.
Spektakle dla dzieci - <div style=Internet jednakże nie zastąpi samej [TAG=kultura" title="Aktor podczas sztuki teatralnej" />
Author: Steven Pisano
Source: http://www.flickr.com
i obszarów życia z nią związanych. Przykład: zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa. Tego rodzaju zajęć nie da się prowadzić zdalnie – a z pewnością nie w takim zakresie jak powinno się to odbywać. Prawdziwa sztuka wymaga kontaktu, obecności, pewnego rodzaju bliskości w relacjach artysta-odbiorca. Dzieci, dzięki zajęciom teatralnym, które prowadzi się chociażby w domach kultury czy też prywatnych placówkach, wiele zyskują – tego typu zajęcia rozwijają je całkiem inaczej niż długogodzinne przesiadywanie w internecie na graniu w gry online, czy oglądaniu filmów. Podobnie internet nie zastąpi czytelnikom książki, chociaż bez wątpienia zwiększa do niej dostęp.

Kiedy poznasz już dane na prezentowany wątek, to poczytaj także (http://www.annaslabon.pl/psycholog-dzieciecy-katowice-krakow,19) też inne teksty na ten temat - one także będą wciągające.

Istnieje zresztą o wiele więcej obszarów nie do zastąpienia przez świat wirtualny.W dzisiejszym świecie, kiedy stale gonimy i nie mamy za wiele czasu na nic poza pracą, rodziną, czy nauką, niełatwo znaleźć w ciągu dnia chwile na sztukę i kulturę, na zajęcia, poprzez które moglibyśmy zwiększyć swoją wrażliwość, czy pogłębić sferę duchową.


A to właśnie zapewniają zajęcia teatralne, kółka literackie, czy inne spotkania kulturowe. Gorąco polecamy te Współcześnie skupiamy się zwykle na materialnych kwestiach, które mają sprawić, że nasze życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ale prawdą jest, że bez kultury i sztuki ma jak żyć. Człowiekowi zawsze by czegoś brakowało, zawsze miałby niedosyt, gdyby musiał się skupiać wyłącznie na sprawach materialnych. Warto rozwijać sferę duchową i nie ograniczać się jedynie do świata wirtualnego, bo tylko wtedy możemy żyć w pełni.