Zajęcia pozaszkolne skierowane dla najmłodszych? - Wybierz piłkę nożną!

O tym że w krzepkim organizmie zdrowy duch nie trzeba chyba przekonywać żadnego rodzica. Zajęcia ruchowe oddziaływają dobrze nie tylko na rozwój fizyczny latorośli, ale też budzący emocję i umysłowy. Dzieci w wieku do około 7 lat czują ogromny głód ruchu.

dzieci w strojach piłkarskich
Author: Michael Coghlan
Po pierwsze go pragną, po wtóre, ruch jest zakorzeniony w ich możliwości rozwojowe, a po trzecie, dziatwa bardzo radują się powodzeniem. Bezustanną popularnością cieszy się od wielu lat piłka nożna o czym świadczy duża oferta tego typu zajęć na przykład na Każdy klub futbolowy proponuje lekcje w sekcji dla pociech. Malcy mają ogromne pokłady energii, a na szkoleniach piłkarskich mają szansę się dobrze wybiegać, poprawiając równolegle szereg zdolności nie tylko ruchowych. Na lekcjach piłki nożnej maluchy uczą się dyscypliny, pracy w grupie, niezależności. Zdrowa konkurencja i wpajane maksymy fair play procentują w przyszłości. Każdy trening piłki nożnej zaczyna się od rozrywki. W czasie rozgrzewki rozwija się sprawność całego ciała, poprawiasię synchronizacja ruchowa, zwinność, harmonia, plastyczność ruchów malucha. W gąszczu różnorodnych zajęć atrakcyjne stały się ostatnio tenis, rozmaite sztuki walki: nie tylko karate. Sztuki walki o których dużo wartościowych informacji przeczytasz w tym miejscu -, wbrew powszechnej opinii z walką nie mają wiele do czynienia. W trakcie zajęć karate maluchy najbardziej poznają dyspozycja swojego organizmu, uczą się reguł obowiązujących w karate, wytrwałości, współzawodnictwa.

Ten odsyłacz do wpisu (http://www.baczek.edu.pl/) pokaże Ci więcej informacji na prezentowany temat, który tak bardzo Cię zainteresował i zwyczajnie wciągnął.

/J]

Żywe brzdące mogą dzięki tym zajęciom nauczyć się opanowywać negatywne emocje, a nieśmiałe nabrać śmiałości. Niemało czasu w czasie zajęć karate poświęca się na naukę skupienia, co przydaje się w dalszym życiu. Ażeby wybrać coś odpowiedniego dla malucha, najlepiej z nim pogadać, oszacować jego formę, zdolność skupienia, umiejętność utrwalania, emocje. Dzieci chcą urozmaicenia i nie możemy się zniechęcać tym, że piłka nożna czy karate nie przypadły mu do gustu. Szukamy wówczas innych. Latorośl ma swój rytm i potrzebuje także dużo czasu na wolną radość według swojego projektu, które może zużytkować w taki sposób, w jaki ono będzie chciało.