Zajęcia doszkalające przed egzaminami wstępnymi na studia na ASP albo architekturę wnętrz

Duża liczba kierunków magisterskich powoduje, że każdy może wykształcić się niemal dowolnej dziedzinie. Część osób już we wczesnej młodości wie, czym chciałaby zajmować się zawodowo w życiu, część młodych ludzi uświadamia sobie to z czasem.

Rysunek architektoniczny
Author: horyzont
Source: http://www.kursrysunku.com.pl/
Jeżeli ktoś ma talent plastyczny i już w szkole średniej postanowił, że będzie podchodzić do egzaminów na malarstwo na ASP albo architekturę, może chodzić na dodatkowe zajęcia z rysunku, odbywające się na wydziale, aby poprawić warsztat i zwiększyć szansę na dostanie się naupragnione studia.

Architektura wnętrz jest przykładem takiego kierunku studiów, który nie należy do najłatwiejszych, ale umożliwić dobrze płatną posadę. Wykładana jest ona najczęściej na uczelniach artystycznych i nie jest łatwo się na nią dostać. Chcąc dołączyć do grona studentów tego kierunku musisz być nie tylko szczęśliwym posiadaczem ścisłego umysłu ale też mieć wykształcony zmysł artystyczny i poczucie estetyki. Bardzo wiele osób wybiera się wcześniej na kurs rysowania Kraków i inne większe miasta, gdzie jest wydział, na którym można studiować architekturę, organizuje tego typu warsztaty. Czasami weekendowo, czasem w tygodniu, lecz popołudniami. To oczywiste, że potencjalni studenci chcą zwiększyć swoje szanse przez nadprogramowe kształcenie i kurs rysowania Kraków na pewno zaproponuje nie tylko warsztaty na uczelni i tworzenie w pracowni, lecz także zajęcia plenerowe.

Rysunek
Author: Ettore Bechis
Te drugie przydają się szczególnie wtedy, gdy chcemy zdawać na malarstwo lub rzeźbę na wydziale Akademii Sztuk Pięknych, bo pomagają też w rozwijaniu wyobraźni oraz postrzeganiu i odwzorowywaniu obiektów. Jeżeli zajęcia na uczelni nam nie odpowiadają, pozostaje jakaś szkoła rysunku Kraków prowadzi kilkanaście takich szkół, warto wcześniej rozeznać się w nauczycielach i opiniach o konkretnej szkole. Pomogą w tym fora internetowe. Wystarczy wklepać „szkoła rysunku Kraków” i przejrzeć wyniki.

Architektura wnętrz polega na tworzeniu projektów graficznych, dlatego osoba chętna do podjęcia tego kierunku musi pochwalić się własnoręcznie przygotowanymi rysunkami, obrazami itp. Prowadzący na kursie na pewno doradzą, które z naszych prac warto dołączyć do naszego portfolio kiedy przymierzamy się do zdawania na architekturę wnętrz lub na kierunki artystyczne jak malarstwo czy grafika na ASP.