Zabawki jakie poprzez zabawę uczą i rozwijają

Dobra zabawka umie pobudzać dziecko do aktywności. Najlepszymi zabawkami są takie, które poprzez przyjemność nauczają i kształtują. Odpowiednio dobrana zabawka rozwija myślenie logiczne i przestrzenne, synchronizację, pomysłowość, jak też predyspozycje werbalne.zabawka dla chłopca
Author: Creative Tools
Source: http://www.flickr.com

Zabawki dla chłopców (odwiedź witrynę KrainaZabawy.pl) muszą być dopasowane do wieku i zamiłowań dziecka. Co innego ciekawi dzidziusia, a co innego przedszkolaka. Także poziom komplikacji powinna być dobrany do wieku malucha, dla którego zabawka jest nabywana. Dla dzidziusia trzeba dobierać zabawki o wyraźnych Kolorach, jakie bez trudu przyciągną uwagę malucha. Dzieci kilkuletnie są niezwykle aktywne ruchowo, w związku z tym zabawki winna rozwijać ich zdolności manualne. Doskonale nadadzą się do tego bardziej powiększone zestawy klocków. Świetnym pomysłem będą również zabawki, jakie wykorzystają w ruchu, jak rowerki biegowe.


Bezpieczne zabawki dla dziewczynek powinny być rzetelnie sporządzone, pozbawione uszkodzeń, niedoróbek i niebezpiecznych części - szerzej przeczytasz na KrainaZabawy.pl. Muszą być stworzone z nietoksycznych surowców, toteż słusznym wyborem są zabawki ekologiczne.Każda zabawka powinna zawierać wskazówki, ostrzeżenia, także informację dla dzieci w którym wieku są określone. Zabawki niespełniające podstawowych norm trzeba odrzucić.
Musimy też posiadać świadomość, że czasami powinno się zapłacić za zabawkę więcej, by posiadać pełne przekonanie, że będzie dla naszego dziecka bezpieczną i trafioną rozrywką. Bezpieczne zabawki mają liczne certyfikaty i atesty, jakie bez trudu można przetestować w opisie, albo na opakowaniu.