Wielki powrót popularnych planszówek we współczesnym opanowanym przez urządzenia elektronicznie świecie.

Sposobów na rozwijające i przyjemne wykorzystanie wolnych chwil jest bardzo dużo. Niestety ostatnie kilkanaście lat przyniosło ogromny rozwój sprzętu elektronicznego, i obecnie praktycznie każdy nosi przy sobie tablet lub smartfon. Także w większości domów stoi sprzęt komputerowy i telewizor, i niestety każdy z tych sprzętów ogromnie zmienił sposób w jaki się spędza wolny czas.

Planszówka
Author: Will Merydith
Widać to szczególnie pośród dzieci i młodzieży, które potrafią przez cały dzień grać na telefonie, lecz również bardzo duża liczba dorosłych po pracy siada przed telewizorem i tak mija im cały wieczór. Największym minusem elektronicznych rozrywek jest to, że W zasadzie każdy będzie spędzał czas oddzielnie.

Jeżeli nawet będzie to wspólne oglądanie telewizji, to praktycznie w czasie programu mało się mówi, a tym bardziej gdy ktoś będzie grał na telefonie czy komputerze. W pewnym momencie mogło się nawet wydawać, że tradycyjne, znane od lat rozrywki takie jak gra w planszówki albo karty całkowicie odejdą w niepamięć, szczęśliwie jednak tak się nie stało.

Współcześnie gry planszowe przeżywają swój renesans, choć do popularności sprzed kilkudziesięciu laty sporo im brakuje. Na szczęście wielu ludzi uświadomiło sobie, że poza ekranami są jeszcze inne sposoby na wspólną zabawę, i ludzie z powrotem zaczęli grać w tradycyjne planszówki.

Na pewno sporywpływ na to mają nowe gry, jakie zaczęły się w dużej ilości pojawiać w sklepach. Obecnie gry planszowe to nie tylko nieśmiertelny chińczyk czy warcaby, choć i w nie wielu ludzi chętnie gra, ale zaawansowane i bardzo pomysłowe produkcje, które mogą dostarczyć czasami wielu godzin świetnej rozrywki i zabawy.

Bardzo dobrym zwyczajem jest również to, że w wielu rodzinach do tego typu gier siadają także dzieci i młodzież. Młodzi ludzie mogą się dzięki temu nauczyć, że nawet nie mając przed oczami ekranu można się doskonale bawić i spędzić miło czas razem z najbliższymi. A właśnie fakt, że przy graniu w planszówki spędza się wspólnie czas z rodziną czy przyjaciółmi jest ich największą zaletą.