Wiedza i mądrość, to wartości nie do kupienia

Nauka jest źródłem wiedzy, którą jesteśmy w stanie spożytkować w różny sposób. Niektórzy z nas będą uczyć innych, drudzy będą kształcić się w nieskończoność, a jeszcze inni stworzą publikacje naukowe. Jeśli chcemy napisać naukową rozprawę powinniśmy mieć, co najmniej tytuł magistra. Wiele osób z tym tytułem publikuje książki, artykuły naukowe dzięki uczelnianym wydawnictwom, z którymi są powiązani. Tworzone są też publikacje ponad uniwersyteckimi podziałami i wraz z innymi doktorami albo profesorami stworzyć publikację naukową, która będzie polecana studentom na wielu uczelniach. Są profesorowie, którzy mają na swoim koncie wiele publikacji naukowych, są też tacy, którzy mają absolutne minimum publikacji, pozwalających na zostanie profesorem.
Człowiek czytający książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Dziś za publikację naukową może zostać uznany artykuł w czasopiśmie, co ciekawe artykuł ten może zostać napisany przez osobę niewykształconą w tematyce tekstu. W obecnych czasach dyplom uczelni nie zawsze oddaje pasję danej osoby. Teraz każdy dodatkowo kończy kursy, lub sam się dokształca. Takie samodoskonalenie się pozwala na rozwój i sprawia, że ludzie są w stanie napisać dobry i rzetelny tekst na tematy, o których na studiach ich nie uczono. Jednak mają podstawy chociażby związane z redakcją tekstów naukowych. Mimo, to studia pozwalają na ogólną ogladę na przykład w kwestii redakcji pism naukowych, bo na wszystkich studiach należy mieć tą sztukę opanowaną do perfekcji, chociażby w chwili, gdy trzeba napisać prace zaliczeniowe. Właściwa redakcja publikacji naukowej to duża część sukcesu.
PRACA W WYDAWNICTWIE Z TRADYCJĄ
Książki
Author: Matthew
Source: http://www.flickr.com
Wydawnictwa wypuszczające na rynek książki o zoombie raczej nie są zainteresowane książkami dotyczącymi macierzy albo o poprawnej polszczyźnie. Dlatego też powstały wydawnictwa naukowe, specjalizujące się w wydawaniu książek z konkretnych dziedzin, bądź też podręczników na konkretny poziom edukacji. Wydawnictwa naukowe współpracują z najwybitniejszymi ludźmi nauki, którzy piszą dla nich książki, a ostatnio nawet ebooki, które z kolei, gdy tylko pojawią się na półkach schodzą jak świeże bułeczki. Prawda jest taka, że dobra naukowa książka to skarb, który przyciągnie nie tylko grono pedagogiczne na różnych szczeblach oświaty, czy studenta, który musi zajrzeć do książki z powodu wykładów, ale też sprawi, że sięgną po nią ludzie, których nauka fascynuje. Książki naukowe i popularnonaukowe w dzisiejszych czasach przechodzą renesans. Dlatego wydawnictwa naukowe są bardzo ważnym elementem wydawniczej układanki w naszym państwie. W dodatku wielośc zmian w systemie oświaty nie pozwala spać spokojnie tym, którzy są odpowiedzialni za tworzenie podręczników dla kolejnych uczniów objętych następnymi reformami.