Wakacje można spędzić w górach

Zbliża się okres urlopów, wszyscy więc projektują dokąd wyjadą na wytęskniony i - przyznajmy to otwarcie - zasłużony po ciężkiej rocznej pracy urlop - trzeba nam odpoczynku. Odpoczywamy w najróżniejszy sposób, zależy to przede wszystkim od naszego usposobienia, jedni z nas preferują opalać się na plaży w Kołobrzegu czy też Grecji, drudzy wolą bardziej aktywny odpoczynek - wędrują z plecaczkiem bliżej albo dalej.

Noclegi w górach
Author: Els
Source: http://www.flickr.com
Tym drugim polecam nie najpopularniejszą w letnie miesiące rozrywkę, mianowicie wyprawę w góry. Najbardziej popularne bez wątpienia są Tatry, jednakże nie mniej piękne są inne, mniej doceniane pasma gór.

Przykładem mogą tu być Pieniny - fragment Karpat leżący między najpopularniejszymi naszymi górami, wzmiankowanymi już Tatrami oraz Beskidami. Niedoceniane Pieniny oferują nam wiele atrakcji, zaczynając od zakamuflowanych dla laika tajemnic po piękne pejzaże. Sekrety o jakich mowa to budowa geologiczna. Geolodzy mówią, że budowa tych gór i sposób ich powstania jest jedną z najciekawszych tajemnic tej właśnie dziedziny nauki. Zadziwiające iż w dwudziestym pierwszym wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - wydawało by się - prozaicznej rzeczy jaką jest nieduże pasmo górskie!Dobrym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi tajemnicami może być Szczawnica . Wystarczy wbić w przeglądarce hasło: pensjonaty Szczawnica i łaknący splendorów geolog znajdzie wygodne miejsce na relaks po wyprawach w góry w poszukiwaniu odkrycia sekretów sprzed miliardów lat. Pieniny to również kapitalne miejsce dla wielbicieli przyrody. Panujący tutaj klimat jak też treściwość dostępnych źródeł wody powodują, że około połowa znanych w Polsce gatunków zwierzaków zamieszkuje właśnie te góry (w tym kilka gatunków żyje wyłącznie w Pieninach).

motyl
Author: Jose Luis Cernadas Iglesias
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie interesujące są gatunki owadów, w tym endemiczne motyle. Dla wielbiciela przyrody noclegi w Pieninach są perfekcyjnym rozwiązaniem.

Naprawdę podoba Ci się nasz temat? Bardzo nas to raduje. Więc zapraszamy do nowych wątków - po prostu kliknij w link do serwisu (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/miejsce_wyjazdu:Gda%C5%84sk:13).

Oczywiście nadmienione miasto Szczawnica to znane od dwóch stuleci uzdrowisko, w związku z tym wyrażenie: pensjonaty Szczawnica zapewne wpisują również kuracjusze. Miejscowość lecznicza specjalizuje się w kuracji chorób dróg oddechowych, chorób stawów. W Szczawnicy można też wynająć rowery po czym wybrać się na dwugodzinną wycieczkę do Czerwonego Klasztoru.