W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie swojego zwierzaka?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od niepamiętnych epok. Kiedy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać większą zdolnością myślenia, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia mogą służyć do czegoś więcej niż do zabijania i dawania przyodziewku. Pojawiła się idea hodowania, a wilki, które później bardzo długo i powoli zmieniały się w trochę odmienny gatunek, bliżej znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane trochę jako dodatkowi członkowie plemion, oraz niezmiernie uważne i użyteczne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do alarmowania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.
Dzisiaj liczni nie mogą wyobrazić sobie życia bez zwierzaków. Psy są członkami wielu rodzin, wielu samotnym kobietom czy mężczyznom towarzyszy jakiś rozpieszczony kot. Troszczymy się o takie zwierzęta jak o najbliższych przyjaciół, a właściwie zadbane zwierzęta (www.arkadiuszgwizdala.pl/oferta/zwierzeta.html) odwdzięczają się takim samym oddaniem, przede wszystkim w przypadku psów.Szczeniak, pudel francuski
Author: edgar0587
Source: http://www.sxc.hu
Aby jednak taki kundel do końca życia był nieustającym i szczęśliwym przyjacielem, bądź to samotnego człowieka, czy też całej rodziny, powinien być odpowiednio zadbany. Pomagają w tym właściwie skomponowane do najróżniejszych ras i wieków pokarmy – w przeciwieństwie do popularnej opinii bardzo drobiazgowo badane, testowane i oglądane pod wieloma względami, także przez wieloletnich, wymagających hodowców psów. Sucha karma dla psa jest niezbędna do jego właściwego rozwoju. Karmy suche dla psów Animonda i inne są zbilansowane tak, by dać odpowiednią ilość niezbędnych witamin i minerałów dowolnej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych twórców oferuje każdy szanujący się internetowy sklep zoologiczny (sprawdź ofertę serwisu zwierzakowo).

Jest niezwykle dużo bardzo uznawanych twórców takich karm, którzy szczycą się bardzo wykwalifikowaną drużyną psich dietetyków, chemików i niezwykle szczegółowo badanymi dostawami mięsa, z jakich tworzona jest taka karma. Niektóre marki proponują również karmy dostosowane do trybu życia i stanu zdrowia psa – przykładowo w zależności od tego, czy został wykastrowany, czy może nie – ofertę taką mają producenci Royal Canine oraz Ziwipeak Karmy dla psów są, wbrew temu, co się powtarza, niezwykle istotnym aspektem rozwoju i zdrowia naszych pupili. Choć w rzeczy samej nigdy nie należy zapominać o właściwej porcji spacerów, szczepionkach, kontakcie z innymi psiakami i odpowiedniej porcji miłości.