Stymulacja rozwoju małego dziecka przez zabawy. Gdzie szukać inspiracji, które przyniosą maksimum pozytywnych rezultatów?

Każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. W efekcie zapewnienie małemu człowiekowi dostępu jedynie do najlepszych rozwiązań zaczynając od odzieży poprzez zabawki po codzienne zabawy w przestrzeni domowej oraz dodatkowe rodzaje aktywności jest priorytetowe.


.


dzieci
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com


By znaleźć inspirację na kreatywne zabawy z dzieckiem wcale nie trzeba odchodzić daleko . Najprostszym rozwiązaniem jest dowiedzenie się jak dzieci spędzają czas w żłobku lub przedszkolu. Rozwojowe zabawy to w końcu fundament każdego dnia w tego typu placówkach. Ogólnie przyjęte normy wymuszają na wychowawcach pro rozwojowe podejście do dzieci. Zainteresowanie młodego człowieka zabawą do bezproblemowych nie należy, z prostego powodu – maluch potrafi błyskawicznie stracić zainteresowanie daną aktywnością. W efekcie staje się ona znakiem stopu, który może skutecznie blokować rozwój malucha. Wykwalifikowana kadra w żłobkach lub przedszkolach dysponuje latami różnych doświadczeń, skutkiem czego jest w stanie dobrać i wskazać najlepsze warianty na kreatywne zabawy z dzieckiem.


chłopiec na placu zabaw
Author: Ray Bilcliff
Source: http://www.flickr.com


Tego rodzaju rozwiązania wzięte z przedszkoli czy żłobka dają znacznie lepsze rezultaty niż metody prób i błędów. Jeśli dziecko chodzi do przedszkola/żłobka to powielanie wykonywanych aktywności w przestrzeni domu będzie funkcjonowało dla niego jako wydłużenie zabawy kreatywnedzieciaki.pl/. W rezultacie cały proces rozwojowy nie jest zaburzany. Innym miejscem, w którym należy poszukać pomysłów do zabaw jest byle jaki blog dla mam.
Nawet jeśli nie skorzystamy zamieszczonej na serwisie rady, to pozwoli nam ona lepsze dotarcie pomysłu na zabawy z maluchem. Blog dla mam to obecnie jedno z podstawowych źródeł informacji dla rodziców. Warto na jego podstawie zapoznać się z tym czego odmienne doświadczenia nauczyły innych.