Studia na architekturze – trochę o kierunku

Ciekawe projekty domów i nie tylko odnaleźć można w portalu budowlanym Projektoskop.|Portal budowlany Projektoskop to głównie zaawansowana wyszukiwarka, w której można zobaczyć ciekawe projekty domów.

osiedla
Author: UBM
Source: UBM
Są tu najnowsze projekty domów stworzone przez fachowe biura architektoniczne.. Baza obejmuje między innymiprojekty domów parterowych, projekty małych domów jednorodzinnych, czy też projekty domów nowoczesnych.

Każdy, kto szuka pomysłu na swój wyśniony projekt domu, odnajdzie coś dla siebie. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na studia techniczne, szczególnie na architekturę. Studentów przygotowuje się do odpowiedzialnej i twórczej pracy. Zajęcia na architekturze uczą nie tylko modelowania budynków i budowli, ale także kompozycji obiektu w otaczającym krajobrazie. Podstawą, która musi być opanowana przez studentów jest wiedza na temat stylów architektonicznych, takich jak styl barokowy, gotycki czy minimalizm. Dlatego, że kierunek jest wszechstronny, przyszli architekci mają umiejętność kształtowania architektury i przestrzeni urbanistycznej według obecnych i minionych trendów. Mogą również przygotowywać projekty domów.

Absolwenci architektury, aby być pełnoprawnymi architektami, muszą zdobyć uprawnienia w biurze architektonicznym. A przecież to właśnie tam kierujemy swoje pierwsze kroki w celu pozyskania informacji na temat zakupu projektu swojego wyśnionego domu. Takie biuro architektoniczne posiada niezliczone koncepcje budowlane. Jednak wybierając dany projekt warto zastanowić się nad układem pomieszczeń, ponieważ to właśnie one mają wpływ na rodzaj elewacji i linie zabudowy. Przyjęto ogólne zasady według których powinny być rozplanowane pomieszczenia w domu. Podczas projektowania układu pomieszczeń warto wiedzieć, że od południa i południowego zachodu najkorzystniej zaprojektować salon, taras, balkon i wypoczynkowe strefy obejścia. Dodatkowo przyjmuje się też, że na parterze urządza się kuchnię, łazienkę, gabinet, kotłownię oraz pomieszczenia gospodarcze, a na piętrze wyznaczona jest strefa intymna – sypialnie i łazienki domowników. Powracającym do łask elementem architektonicznym jest również amfilada. Kiedy już wybraliśmy projekt domu, warto zadbać o wystrój wnętrza. Jednym z ważniejszych elementów jest wybór rodzaju podłogi. Zazwyczaj szukamy paneli lub posadzki, które będą pasować do wystroju domu. Jednak sam wygląd nie jest najważniejszy. Prócz warstwy widocznej, bardzo istotny jest podkład podłogowy. Na rynku dostępne są płyty podłogowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty drewnopochodne oraz płyty gipsowo-włóknowe, które doskonale spełniają rolę podkładów podłogowych.

Kiedy już nasz wymarzony dom jest zbudowany i urządzony, należy mieć na uwadze nasz przydomowy ogród. Zazwyczaj pierwsze prace ogrodnicze zaczynają się już bardzo wczesną wiosną. Wschodzące byliny najczęściej są małe i niepozorne, lecz łatwo dostrzegalne na tle ostatnich płatów śniegu. Już w marcu wczesnowiosenne kwiaty takie jak przebiśniegi, zawilce gajowe, krokusy mogą być ozdobą naszego ogrodu koło domu.

Coraz więcej ludzi decyduje się na budowę domku jednorodzinnego na obrzeżach miasta. Jedni ze względu na możliwość posiadania większego metrażu do mieszkania, a drudzy biorą pod uwagę spokojną okolicę. Jednak w ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania stworzone w budynkach poprzemysłowych. Są to tzw. lofty, które charakteryzują się dużą przestrzenią mieszkalną, wyeksponowaniem konstrukcji, instalacji oraz industrialnym wyglądem. Taką przestrzeń, można ukształtować według naszych upodobań. Duże, charakterystyczne okna, pozwalają doświetlenie obszernego wnętrza. Jednak mieszkania loftowe, w przeciwieństwie do budowy małego domu jednorodzinnego, są bardzo drogie i właśnie ze względów ekonomicznych większość nie może sobie na nie pozwolić.