Postarajmy się nie demonizować gierek na konsole

Fajnie, że tak naprawdę polskie dzieciaki mają obecnie aż tak wiele ciekawych form spędzania wolnych chwil. Chociaż gry ps2, ogólnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą albo monitorem komputera niesie za sobą trochę zagrożeń, lecz o tym później nieco się napisze. Początkowo napiszmy w ogóle z jakich powodów w żadnym razie nie można ciągle piekielnie stereotypowo podchodzić do gierek!

screen z need for speed
Author: Colin
No wiadomo: niektórzy ludzie myślą, że gry bardzo szkodą, szczególnie jeśli w rachubę wchodzi psychika młodej osoby. Dziwne myślenie: przecież gry nie powodują, iż normalny człowiek nagle staje się wariatem - przykładowo oczernianie producentów gierek, oskarżanie ich, jakoby byli winowajcami masakr w amerykańskich szkołach jest najzupełniej bezzasadne. A zresztą w sumie można wymienić dużo rodzajów gier...

Czyli są oczywiście sprzedawane w sklepach gry akcji PS2, które nierzadko faktycznie nie powinny być użytkowane przez małolatów, ale bez przesady: przecież wszystko jest dla ludzi, jeżeli jest tylko użytkowane z umiarem! Zapamiętajmy, że typowy gracz, w każdym przedziale wiekowym, jest osobą, która generalnie może dużo się z gier nauczyć, choćby jęz. obcych!

Są dostępne lingwistyczne znane gry na PS2, które sprawiają, iż czymś mocno łatwym jest błyskawiczne przyswajanie słownictwa. To akurat żadna jakaś tam ściema! Ciężko nie zauważyć, że w wielu przypadkach nauka jest najłatwiejsza wtedy kiedy najzwyczajniej młodzieniec nie ma pojęcia, iż w trakcie beztroskiej zabawy także buduje swoją przyszłość: język angielski należy poznać!

Należy także docenić to, że samochodówki bądź najnowsze gry bijatyki mogą spowodować, iż dziecko wreszcie zażyje relaksu. Dzieciństwo ogólnie musi być możliwie jak najbardziej beztroskie, a w szczególności w XXI wieku stres u dzieci niestety nie jest nieczęsto spotykanym zjawiskiem społecznym. Dostrzegajmy minusy grania, ale nie demonizujmy ich zbytnio, to bez sensu.