Polska scena muzyczna - co warto posłuchać Zobacz porady

Można zauważyć pewną tendencję w rodzimej branży – otóż w ostatnich czasach szeroką popularność zdobywają uczestnicy show piosenkarskich, które są emitowane przez kilka stacji. Trafnym przykładem artysty, który pokazał się ludziom dzięki telewizji, jest liczący dwadzieścia lat Dawid Podsiadło. Ten uzdolniony artysta w obecnym roku wypuścił pionierski album, a jego utwory zdobywały pierwsze miejsca w rankingach przebojów. Ten młody człowiek jest tak lubiany przez publiczność, że dostał nominację EMA MTV na najbardziej popularnego krajowego piosenkarza.


gra na gitarze
Author: endless autumn
Source: http://www.flickr.com
Jednakże nasza branża rozrywkowa to nie jedynie młode wilki. Wśród młodzieży silnie lubiany jest Piotr Rogucki, dość oryginalny wokalista formacji COMA, który niedawno postawił na solową drogę kariery. Wiersze tego zespołu, kreowane przez Roguckiego, są najczęściej pełne zawiłych metafor. Co ciekawe, sporo osób dostrzega w nich kiczowatość. Można powiedzieć, Piotr Rogucki może się pochwalić równą liczbę tych, którzy go kochają, oraz tych, którzy go nie znoszą. Istotne jest to, że wokalista wywołuje mocne emocje.

A co napisać o pozostałych polskich wokalistach? Cóż, wciąż nagrywa mnóstwo dawnych gwiazd. Piszemy tu o wokalistach, których lata świetności działy się parę dekad temu. Niektórzy z nich jeszcze potrafią zaimponować formą. Poza tym można wyróżnić grupę muzyków, którzy próbują zyskać sławę oraz gotówkę przez koncertowanie na różnorakich eventach, nawet tych totalnie obciachowych. Na zakończenie należy koniecznie wspomnieć co nieco o tych bandach, które nie miały jeszcze okazji zaprezentowania się większej publiczności.

Takie zespoły zwykle koncertują po rozmaitych lokalach i są lubiane przez niewielką grupę wielbicieli. Najczęściej nie decydują się na wydanie płyt, ponieważ nie mają pieniędzy na dobrą reklamę. Pewną okazją na zdobycie popularności są turnieje muzyczne w telewizji, jednak najwidoczniej większość mało znanych wokalistów ma takie audycje za nazbyt niegustowne.