Po co wybrać się do logopedy

Czy też odnosisz wrażenie, że wielu rodzimych polityków powinno odbyć chociaż parę wizyt u logopedy? Ich dykcja, jąkanie się, bełkot, rozlazłe mówienie, dygresje, parskanie to potwierdzenie, iż część klasy politycznej to nie jest istotnie pierwsza klasa, jeśli chodzi o prezentację słowną. Co jeszcze irytuje?
rankinglekarzy
brak znajomości choćby jednego języka obcego to kompromitacja dojmującej większości naszych posłów. Często ten wątek wraca przy okazji, wyborów do europarlamentu, kiedy egzaminowani politycy, przyszli europosłowie potrafią oznajmić w obcym języku co jedynie, jak się nazywają, kim są i gdzie mieszkają. wszystkie te wypowiedzi okraszone cudownym wschodnim akcentem. Tymczasem, gracz polityczny i nieistotne czy lokalny czy światowy (choć ten drugi obowiązkowo!) powinien znać angielski. Jako osoba oświecona, reprezentant wielu osób, które na niego postawiły musi odznaczać się tą obecnie, generalną biegłością (sprawdź logopedę z krakowa).

Nieważne, czy faworyt narodu pochodzi z północy czy z południa, z Wielkopolski czy Mazowsza, Krakowa a może z Gdańska – grubiaństwo ma zakodowane w genach. Nie wiem, czy bierze się to z naszej chłopskiej tradycji czy może świat polityki tak „psuje” każdego śmiertelnika, lecz istnieją politycy, którzy dosłownie konkurują w zawodach, kto silniej obrazi, kto mocniej przywali, kto wymyśli nowatorski skrót myślowy na rywala politycznego.Polityk, to powinno pobrzmiewać tytularnie. Niestety, tak nie jest i nie będzie dopóki wielu naszych polityków będzie, stwierdzając kolokwialnie, pajacować wariata. Co przez to rozumiemy? niespotykane akcje, szyderstwo z powagi zajmowanego stanowiska, niemądre wypowiedzi (często z dziedziny, o jakich dany poseł nic nie wie). To są następstwa pajacowania, niespotykanej dolegliwości człowieka ogarniętego tępotą.

I na koniec, niestety, lecz nasi politycy przy tych znanych niedorozwojach i nielicznych zaletach stoją w miejscu i tylko nieliczni z nich promuje swój rozwój intelektualny. Reszta chyba myśli, że posiadła już jakąś ostateczną wiedzę, jaka zwalnia ich z rozwoju i doskonalenia.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis sweet seeds, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.