Pierwsza fura dla naszego malucha

Tak zwane "pchacze" to pojazdy dla najmniejszych dzieciaczków. Na co należy kierować uwagę nabywając tego typu zabawkę? Najlepiej by oparcie zostało przewidziane w taki sposób, aby dziecko mogło się na nim wesprzeć podczas nauki chodzenia, wtedy jeździk zmienia się w pierwszy chodzik. Takie jeździki dzięki swoim różnorodnym funkcjom sprawiają maluchom wiele uciechy. Mogą na nich jeździć, mogą je też pchać. Zabawki takowe określone są najczęściej dzieciom od 9 do 36 miesiąca życia.

Posiadają z reguły kilka różnych zastosowań, w zależności od etapu rozwoju dziecka. Kształtują one zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz słuchowo-ruchową również zdolności muzyczne. Bezpieczeństwo dziecka zagwarantuje poręcz osłonowa a także pasy bezpieczeństwa. Po ściągnięciu bazy rodzice zdołają prowadzić jeździk podtrzymując go za specjalna rączkę. Jeździki takowe wyposażone są częstokroć w panel z światełkami i dźwiękami którym maluch bawić się może również po ściągnięciu go z jeździka.

jeździk dla dzieciTroszkę większemu smykowi możemy kupić autko dla dziecka poruszane za pomocą akumulatora. Bywają takie autka perfekcyjne zrobione, będące miniaturkami prawdziwych modeli. Chromowane, plastykowe dodatki, wyprofilowane siedziska z pasami ochronnymi, efektowny design z pewnością urzeknie każdego małego a i niechybnie dużego kierowcę. Podobnym pojazdem można sterować z pomocą pilota, starsza latorośl ma możliwość kierować autkiem samodzielnie. Najlepiej jeżeli koła autka powleczone są kauczukiem, co ma za zadanie łagodzić drgania oraz hałaśliwą jazdę po nierównym, twardym podłożu.

Dzięki dwóm mocnym motorom oraz dwóm lub trzem prędkościom takowe samochodziki bez większego kłopotu poradzą sobie z niedużymi górkami, nierównościami bądź murawą. W trakcie jazdy w samochodzie zapalają się śliczne, ledowe światełka. Jak przystało na sportowy automobil na desce rozdzielczej znajdujemy podświetlone zegary: obrotomierz oraz prędkościomierz. Deska rozdzielcza mieć też może: podświetlany wskaźnik naładowania akumulatorów, radio FM a nawet wejście do podłączenia MP3. Podobne autko dla dziecka najczęściej zawiera: przełącznik przełącznik biegów, elektryczny hamulec aktywny po ściągnięciu nogi z pedału gazu, przeróżne efekty dźwiękowe w kierownicy oraz ładowarkę sieciową.