Najbardziej interesujące gry konsolowe aktualnego roku

Świat gier komputerowych daje nam w dzisiejszych czasach ogromną gamę różnych gatunkowo gier przygodowych, zręcznościowych, strategii i wielu innych. Zazwyczaj użytkownicy ich wiążą się z jakąś wybraną grą czasami na wiele miesięcy, dopiero potem, po zakończeniu wszystkich leveli, decyduje się zmienić ją na inną, jednak nierzadko zdarza się, że gracze nie rozpoczynają nowej zupełnie gry od początku, lecz po prostu kontynuują ją grając w kolejne części.

gry na Xbox One
Author: Craighton Miller
Source: http://www.flickr.com
Zdarza się jednak, że kolejna część jeszcze nie wyszła na rynek i gracz bierze się za inny zupełnie tytuł. Dla firmy produkującej gry jest to najlepsza chwila, żeby przejąć danego klienta. Dobrze napisany scenariusz może sprawić, że klient zwiąże się na nowo na kilka miesięcy, a czasem nawet lat, z zupełnie nową grą i dołączy do grona jej stałych użytkowników.

Korporacje tworzący gry komputerowe wpadają na co raz lepsze pomysły. Poza warstwą scenariusza jest jeszcze niezwykle istotna sfera wizualna. Aktualnie świat technologii komputerowych poszedł tak daleko, że gry komputerowe o słabej grafice właściwie nie mają racji bytu. Można na dowód zestawić ze sobą obecnie znane tytuły z dawniejszymi tytułami, aby zauważyć, o jak wielkiej zmianie i ewolucji mówimy.

Tworzy się również taki rodzaj gier, w których warstwa graficzna nie jest najważniejsza. Są to gry strategiczne, albo gry edukacyjne wszelkiego typu, umożliwiają one naukę różnych przedmiotów poprzez zabawę. Większość jednak gier komputerowych bazuje na wywoływaniu u użytkownika adrenaliny oraz na ciekawych scenariuszach popartych najlepiej świetnie wykreowanym światem. Czasami jest świat kosmicznych wojen pomiędzy planetami, czasami jest to dawny świat odległej historii, czy magicznej fantastyki, nierzadko po prostu jest to sportowa rozgrywka albo zręcznościowy wyścig samochodowy.

Są jeszcze gry nie tylko na komputer, ale również na liczne urządzenia przeznaczonych tylko do grania w nie, takich jak konsole typu PS3 oraz Kinect. Obecnie użytkownicy gier komputerowych, głównie młodzi korzystają głównie ze specjalnych konsol. W każdym sklepie z grami dostaniemy wiele różnych świetnych pozycji na tego typu urządzenia. Gry na PS3 to typowe gry przedstawione powyżej, z kolei gry na Kinecta to raczej manualne zabawy dla paru osób, które służą przede wszystkim rozrywce.