Nadaj rzeczom lepsze życie z pomocą metody decoupage

Widok twojej zdezelowanej drewnianej szafki już nie wprawia cie od rana w dobry nastrój, więc szukasz w notesie najbliższej daty wywozu śmieci?


Irytujesz się, kiedy zupełnie nieprzydatna skrzynka blokuje przejście w twoim garażu? A może wypatrujesz zwracającego uwagę i budzącego podziw prezentu dla przyjaciółki? Jest na to rada! Decoupage. To niewymagająca szczególnych umiejętności, stosowana od wieków, a przy tym oferująca niesamowite efekty technika przyozdobienia przedmiotów - sklep decoupage (aktualna oferta dostępna: https://tokarnia-sosenka.com.pl/) online.


Decoupage
Author: distelfliege
Source: http://www.flickr.com
Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata swej urody i okazałości maja już od dawna za sobą, oraz i tych nowych, by nadać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Aby zapoczątkować naszą kreatywną historię z techniką zobacz sklep decoupage wskazana jest odrobina pasji tworzenia, nożyczki, papier (tudzież śniadaniowe serwetki) który mamy w planach przykleić na nasz przedmiot, klej oraz warstwa zabezpieczająca nasze ręczne poczynania czyli lakier. Najpierw zastanówmy się jaki przedmiot stanie się „płótnem” dla naszych poczynań. W dalszej kolejności odpowiednio zaplanujmy jak będzie wyglądał wzór, który stworzymy - . Złóżmy wycinki, które wybraliśmy w jedną całość i zatrzymajmy ten obraz w pamięci. Pomóc nam w tym może aparat fotograficzny. Zależnie od tego na jakim surowcu będziemy pracować (drewno, szkło, metal) musimy użyć kleju, specjalnego do danej powierzchni. Klej najwygodniej jest aplikować miękkim pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, jak i na same materiały. Nie powinna być to gruba warstwa! Po całkowitym wysuszeniu obleczmy nasz wyrób warstwami lakieru.
decoupage
Source: http://www.flickr.com
Ważne jest by nie nakładać nowej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschnie. Ilość warstw jest zależna od grubości materiałów, a pożądany efekt otrzymujemy , kiedy po dotknięciu ręką powierzchni, nie odczuwamy zgrubień i nierówności. Jeżeli odczuwamy pewne niedociągnięcia – należy je delikatnie zetrzeć papierem ściernym i jeszcze raz pokryć lakierem - akcesoria bożonarodzeniowe decoupage.

Dzięki tej niesprawiającej wiele trudności i niedrogiej technice nasza leciwa szafka zamieni się w niepowtarzalny mebel, skrzynka przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek znajdzie miejsce w pokoju naszego dziecka, a koleżanka stanie się szczęśliwą posiadaczką kolczyków w stylu, który lubi. Serdecznie więc namawiam do wypróbowania swoich zdolności manualnych.
Tags: