Myślisz o doskonałych wakacjach? Bez wątpienia warto polecić Ustkę! Przekonaj się dlaczego

Osoby które z chęcią chcą spędzić wczasy nad Morzem Bałtyckim, na wylot znają ten kurort. Ustka rozpoznana jest z wspaniałej promenady, portu jak również latarni morskiej. W jaki sposób spędzić wypoczynek na jej terenie? Jakiego typu atrakcje oczekują tu na turystów?

nad Morzem Bałtyckim
Author: Jurgen Kubel
Source: http://www.flickr.com
Odwiedziny w miejscowym porcie to podstawa. Wzmianki o nim można już znaleźć już w XIV wieku. Port ten stracił jednak z czasem na znaczeniu na rzecz Słupska, ale do chwili obecnej może pełnić istotną rolę w życiu mieszkańców Ustki. W tej rozpoznawanej miejscowości wypoczynkowej czeka nie tylko port, ale i promenada – idealne miejsce na miłe spacery. Czeka tu również plaża i kąpielisko, na którym można wypocząć w bardzo dobrych warunkach.

Ustka to też możliwości dla tych, którzy wakacje nad morzem chcą połączyć z oglądaniem interesujących zabytków.Wypoczywając w Ustce mogą wybierać się na spacer domiejscowej latarni morskiej. To zachwycająca, neogotycka budowla, która w dawnych czasach pokazywała drogę marynarzom pływającym po Morzu Bałtyckim. Dziś jest ona nie tylko jednym z cennych zabytków w tym miejscu, ale także wspaniałym punktem widokowym. Ustka może się pochwalić również ciekawą placówką muzealną. To miejsce, które bardzo chętnie
morze
Author: picturesofyou-
Source: http://www.flickr.com
chcą oglądać turyści. Muzeum Piekarnictwa w Ustce może się pochwalić ciekawymi zbiorami, pośród których można zobaczyć i historyczne monety, i służące piekarzom narzędzia pracy. Są tu zarówno narzędzia współczesne, jak i te, o których dziś mogą pamiętać tylko fanatycy tego zawodu.


Jak na modną i z chęcią odwiedzaną miejscowość przystało, Ustka jest wspaniale przygotowana do wizyty turystów. Noclegi można tu znaleźć w kilku miejscach, a ich zróżnicowany standard sprawia, że każdy może znaleźć tu - dodaj serwis do stron zaufanych - coś dla siebie. Ustka noclegi to duży wybór dla każdego. Odpowiednie noclegi więc odnajdą tu osoby z dużym zasobem pieniężnym, którzy liczą na wyjątkowe warunki, jak i turyści którzy planują skromne, ale za to ciekawe wakacje (czytaj w tym temacie: baza noclegów w Ustce). Każdego roku przyjeżdża tu wiele osób, a większość z nich ma niezapomniane wrażenia, które będzie wspominać przez kolejne lata. Ustka to przede wszystkim doskonałe miejsce dla całej rodziny, liczne rozrywki i korzystne warunki noclegowe, mogą zapewnić pełne zadowolenie.