Mazury, teren zieleni, naturalne zbiorniki wodne, różnorodność fauny i roślin oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe warunki relaksu

O zaletach regionu północno-wschodniej Polski można opowiadać długo i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w Polsce i czyste wody a także najbardziej urokliwe na całym niżu Europy Środkowej, zespoły leśne. Najładniejsze księżycowe panoramy pozostałe po lodowcu.

Kraina Wielkich Jezior, to także najsurowszy w kraju klimat, dzięki temu kraina zyskała miano polskiego bieguna zimna. Osobliwością na skalę ogólnoświatową, jest naturalny zbiornik wodny Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej części kontynentu. Woda ma charakter akwenu wysokogórskiego z bardzo przejrzystą, świetnie dotlenioną wodą. Od wielu lat weekendy nad wodą są popularne wśród zapaleńców nurkowania , którzy posiadają w pobliżu własną niezmienną bazę noclegową - domki na Pojezierzu Mazurskim.


jezioro
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Niezapomniany odpoczynek spotka odwiedzających decydujących się na weekendowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Obszar wód wigierskich, jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce (+ informacje). Przez Jezioro Wigierskie wije się Czarna Hańcza, jeden z najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Odwiedzający mogą zakwaterować się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego punktu amatorzy spływów kajakowych mogą wyruszyć na jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych szlaków kajakowych. Agroturystyka wodna na Suwalszczyźnie ma już swoje obyczaje (+info). Żeglarze ściągają na Jezioro Wigierskie, pełne wysp i zatok.

Jezioro Wigierskie urozmaicone krętą linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to bezcenna ostoja turystyczno-przyrodnicza w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego.

Czy zaciekawiła Cię autorska strona internetowa (https://operakameralna.pl/scena-basen-artystyczny/)? Bardzo mi miło. Wspaniale będzie, jeśli znajdziesz jeszcze minutę, żeby wystawić swą recenzję.

Mazury to idylla dla wędkarzy. Wśród wędkarzy pełno jest opowiadań o zdobyczach, w rejonie Biebrzańskiego Parku Narodowego, nadzwyczajnych rarytasów - szczupaków a także obfitości innych
jezioro
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
cenionych rodzajów ryb. Nad Biebrzę udaje się by obcować ze środowiskiem naturalnym, po przebywać w bezczynności przerywanej tylko śpiewem ptaków.


Okolice rzeki Biebrzy to raj dla osób kochających ptaki. Z myślą o nich, przygotowywane są eskapady łączone z obserwacją i identyfikowaniem unikatów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki fantastycznie się podgląda posuwając się wolno kajakiem lub tratwą, która świetnie imituje domki w Krainie Wielkich Jezior ponieważ tratwa fantastycznie spełnia rolę interesującego lokum.