Majówka w naszym ogrodzie

W końcu mamy wreszcie wymarzone maleństwo. Obrotny tata wyszykował kącik dla maleńkiej dziewczynki. Wstawił kołyskę wykonaną przez miejscowego rękodzielnika. Pierwszy kącik w życiu wypełniony maskotkami. Choć trzeba powiedzieć, iż tatusia lekko poniosło. Zwłaszcza przy kupnie misiów. Bo że niedźwiadki lubić Zosieńka będzie to oczywiste.
dziecko
Author: Billy Metcalf Photography
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednak miśki grzecznie czekają aż właścicielka urośnie na tyle, żeby się nimi bawić. Na razie ich miejsce zajmują akcesoria do butelek. Co prawda używane tylko w czasie spacerów po ulubionym szczyrkowskim deptaku albo też wtedy gdy mama ma wychodne u cioci Magdy.

Dzisiaj w wiosenny Wielkanocny Poniedziałek mała Zosieńka wystrojona w błękitną sukieneczkę oraz w buciki dla niemowląt (dokładnie takie jak tutaj: urodziwe buciki dla niemowląt) śpi spokojnie na kocyku a jakżeby inaczej – z wyszywanym ślicznym misiem. Po ogródku krząta się tata, a to przyjrzy się ogrodowym krzewom a to pogłaszcze czarnego kotka. Starszy brat w drugim kącie ogródka szkicuje „Elfa” pociąg oczywiście. Każdy z członków tej rodziny ma jakieś miłości. Tata słucha namiętnie „Trójki” i uwielbia książki historyczne. Mamusia uwielbia książki, kocha szkicować co całkiem dobrze jej wychodzi (co zrozumiałe jeżeli zamieszkuje się w najpiękniejszym miejscu w świecie).

W ogródku panuje delikatne podniecenie, wszyscy oczekujemy zaproszonych gości. Sezon grillowy w pełni. Ma za chwilę przyjechać brat gospodarza z rodzinką. Wszystko już przygotowane, grill czeka przygotowany. Wraz z głównym gościem do ogródka zawitają dwie kilkuletnie dziewczynki – córeczka brata z koleżanką, już je widzimy jak wychodzą z samochodu. Jedna z nich strojna w sukienkę w groszki i balerinki dziecięce. Druga młoda dama wystroiła się w kolorowy sweterek, czarne dżinsy, dziecięce botki i torebkę. Rzeczy dokładnie jak tu: ładne baletki dziecięce.Skoro już wszyscy przyszli, panowie wzięli się ochoczo do kucharzenia a damy - razem z tymi najmłodszymi - zabrały się za przygotowanie sałatek, bananowych chipsów i dekorowanie deserów lodowych wiśniami. Dla mężczyzn piwo, ale nie powiem jakie.
I ja tam byłem mleko i miód piłem ...