Który kierunek wybrać do studiowania?

uczelnia
Source: www.morguefile.com
O ile w obecnym roku będziesz zdawał maturę i przewidujesz, że raczej zdobędziesz wyniku, który da ci możliwość studiowania na państwowym uniwersytecie, nie martw się. We Wrocławiu od lat przyjmuje dużo uczelni wyższych, na które przyjmą cię w zasadzie bez większych problemów. Zazwyczaj kluczowym warunkiem dostania się jest uiszczenie czesnego za studia.

Studia we Wrocławiu
Source: Wszedukacja.pl
Od dawna najbardziej obiecującym typem studiowania pozostaje informatyka. Informatyk swobodnie dostanie lukratywną robotę zarówno w ojczyźnie, jak i za granicą. Szczególnie atrakcyjna jest posada przy robieniu gier wideo. Z pewnością każdy z was wie o globalnych sukcesach polskich kreatorów gier. Wielki sukces odniosły obie części serii Wiedźmin, wykreowane przez nasz CD Project Red. Wiedz, że angaż w renomowanych studiach deweloperskich zapewnią ci jedynie wielki talent i uczciwa praca na studiach.

Logistyka to również kierunek, który może dać dobrą przyszłość studentom. Sporo polskich przedsiębiorstw szuka fachowców od logistyki dóbr. świetne wykształcenie w tej materii zapewniają studia na politechnice, ale nierzadko zdarza się, że niepaństwowa uczelnia też może wykształcić kompetentnych logistyków.

Anglistyka to mniej perspektywiczny kierunek, choć zdolni absolwenci i tak bez wątpienia znajdą sobie dobrą pracę po niej. Warto pamiętać, że angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem na globie i znajomość angielskiego to przymus dla każdego człowieka, który chce zaliczyć sukces.

Pamiętaj, że powinieneś wybrać kierunek studiów z długim namysłem. Nie kieruj się presją bliskich lub rodziców. Poczytaj w gazetach trochę o obecnym rynku pracy. Fundamentalne jest, żeby obrać kierunek przyszłościowy, ale nie zapominaj również o swoich marzeniach. Jeżeli kochasz coś, to uczyń wszystko, by móc to robić w przyszłym życiu i jeszcze dostawać za to pensję. Nie stawiać na kompromisy, ponieważ potem możesz ostro żałować swoich zbyt kunktatorskich wyborów.

Author: B.S.