Książki nadal ciągle są kupowane. Zobacz co teraz trzeba przeczytać

Dużo częściej można się spotkać ze stwierdzeniem, że ludzie nie czytają, iż książki stopniowo przestają być interesujące oraz iż za moment będzie tak, że już nikt nie będzie po nie wyciągał ręki. Jednak kiedy spoglądamy na listę bestsellerów i zauważymy jak mnóstwo ludzi kupiło konkretne książki, to przekonamy się, iż z tym czytaniem w ogóle nie jest aż tak źle, jak to chcą nam wykazać niektórzy. Ale co powinniśmy przeczytać, tak żeby nie stracić do tego chęci oraz by jakaś książka zawsze znajdowała się na wyciągnięcie naszej ręki?


Każdy ma inne preferencje

książki
Author: winniepix
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas jest odmienny, a co się z tym łączy, każdy uwielbia coś innego, a więc także i każdy będzie zaciekawiony inną informacją pokazywaną w książkach. Jedni będą się zachwycali nad fantastyką, która przeniesie ich w kolejny świat, pozwoli się oderwać od codziennych problemów i spowoduje, iż będziemy mieli okazję się wcielić w gobliny, księżniczki, albo super bohaterów ocalających świat. Inni powiedzą że preferują książki jak . Jeszcze kolejni wyjaśnią, iż sporo fajniejsze są książki zahaczające o horror, ponieważ wówczas nasza wyobraźnia zaczyna działać na sporo mocniejszych obrotach, a strach sprawi, że mimo wszystko nie będziemy w stanie odłożyć danej książki dopóki jej nie przeczytamy do końca.

Romantyka, a być może historyczne

Są także czytelnicy, którzy będą nas przekonywali, że najcudowniejsze książki to takie romantyczno – komediowe, gdzie można się śmiać z rozmów i zachowań bohaterów i gdzie równocześnie miłość zawsze znajdzie się na pierwszym miejscu. Są też takowi ludzie, którzy będą nam polecali książki historyczne i to w przeróżnym nasileniu. Jedne będą tworem autora, który w fabułę wplecie prawdziwe sytuacje, a z drugiej strony mamy szansę znaleźć takie prawdziwie historyczne, opierające się tylko na faktach, ponieważ przecież warto znać historię, ponieważ wyłącznie wówczas nie będziemy popełniali pomyłek naszych przodków oraz nie dojdzie do takich sytuacji jak choćby Holocaust.

Każdy musi się sprawdzić

Gatunków książek jest naprawdę sporo oraz tak rzeczywiście to dopóki nie złapiemy każdego z nich do ręki oraz dopóki nie przeczytamy chociaż dwóch, trzech książek z każdego z nich, to ciężko będzie nam wspomnieć, co na pewno nam się podoba. Może się niespodziewanie okazać, iż wciąż odkładaliśmy jakiś rodzaj jako nieciekawy, a jednak dana książka powodowała, że chcemy się mu przyjrzeć z niedaleka. Wyłącznie czytając różne typy jak , będziemy mieli szansę sobie wyrobić własny gust czytelniczy.