Kategorie blogów

Jeszcze nie tak dawno, nikt nie miał pojęcia, czym jest blog jak też czemu ma on służyć. Osoby, które dawniej pisały pamiętnik w papierowej wersji, nie marzyły nawet, iż kiedyś będą mogły to utrwalić na pececie po czym będą mogły się podzielić swymi przemyśleniami z innymi osobami.
pokój dziecka
Author: silentworks
Source: silentworks


Blogi stają się coraz w wyższym stopniu modne, jako że możemy odnaleźć wiadomości z każdej sfery życia, skreślone przez osoby kompetentne. Podstawową zaletą blogów jest wymiana opinii na interesujący nas w danej chwili temat.

Taka świetna treść (https://bishop.pl/) z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ jest w niej opisane istotnie wiele interesujących wiadomości na ten w tym miejscu temat.

Sama nazwa "blog" pochodzi z języka angielskiego od słowa web log. To pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, różnorodnych jak też uporządkowanych chronologicznie tekstów. Ładu na owej stronie internetowej pilnuje jej posiadacz, a zarazem twórca. Blogi na ogół zapewniają archiwizację tekstów jak też ich kategoryzowanie. Komentowanie tekstów przez pozostałych eksploatatorów jest czynnością powszednią. W oczekiwaniu na komentarz czy komentując wpis drugiego eksploatatora umieszcza się swoje wypowiedzi. Wszelakie blogi traktowane są jako medium łącznościowe i noszą miano blogosfera.


Typy blogów: można wyróżnić wiele wariantów blogów, przyjmując właściwe wyznaczniki podziału. Ze względu na ich zakres jak też dotykane w nich tematy: indywidualne, specjalistyczne. Jest pięć głównych kategorii blogów: blogi osobiste – zapisywane w nich treści tyczą się życia osobistego autora. Pisane są najczęściej celem podzielenia się prywatnymi ideami, doświadczeniami oraz emocjami,


Takim jest na przykład (blog parentingowy), jaki tworzą oraz piszą rodzice. Blogi zawodowe – zapisywane w nich treści tyczą się zagadnień zawodowych. Zapisywane są zazwyczaj w celach zawodowych albo naukowych.