Każda mama musi zaufać własnej intuicji. Przecież matka natura dała nam ten dar, trzeba go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama to wie: jej dziecko powinno być najszczęśliwsze na świecie. Nie ma od tego wyjątku. Co to znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie wątpi w to, że dziecko dla matki jest najważniejsze. Bardziej ważne od męża, brata, ojca czy matki.
Mama z dzieckiem na placu zabaw
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Jest to więź nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś wyjątkowo silnego i niezwykłego, co trudno opisać za pomocą słów. Szczęśliwe dzieciństwo to kochająca rodzina, której przedstawicielką jest matka, to ona przecież nosiła dziecko pod sercem.

Nie inaczej jest w naturze, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Zresztą od przyrody, zachowań zwierząt możemy się naprawdę dużo nauczyć. Nie bez powodu zaleca się, żeby w czasie ciąży nie czytać za wiele poradników o tym, jak wychowywać dziecko, czym je karmić, a czym nie, i tak dalej. Oczywiście wiedza jest niezbędna, ale z umiarem. Jakoś zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy potrafią zadbać o swoje potomstwo. Skąd to wiedzą? Jest to po prostu intuicja, zaufaj więc swojej, bo każda matka tak naprawdę wie, jak najlepiej zaopiekować się swoim dzieckiem.Każda matka zdaje sobie sprawę, że najistotniejsza dla dziecka jest miłość, którą można okazać na wiele sposobów. Najważniejsze to bezpieczeństwo. Nasz malec musi czuć, że nic mu nie grozi.

Author: naturalkids.pl
To szczególnie ważne, ma także wpływ na przyszłość. Dziecko wychowane w trudnym środowisku, może być odmienne w przyszłości od innych ludzi. Bezpieczeństwo to jednakowoż pełny spokój i komfort, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (czytaj tu) lub stacjonarnego, to właściwe wybieranie ubiorków na odpowiednią porę roku. Trzeba pamiętać również o tym, że w lato dziecko nie może być za grubo ubrane, a zimą należy pamiętać, żeby dziecko miało zawsze zapewnione odpowiednie ciepło. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się solidna odzież. Poza tym możemy dostać na podarunek świąteczny.

Dziecko musi mieć także optymalny rozwój, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – rodzeństwem, ojcem, babcią i dziadkiem. Fajnie też, gdyby w domu były zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie jest lepiej przystosowane emocjonalnie.