Jeżeli posiadasz dziecko w przedszkolu, bądź rozpoczynasz pracę w placówce oświatowej – warto dowiedzieć się o najistotniejszej okoliczności w roku – spotkaniem ze św. Mikołajem.

Kiedy przychodzi okres świąt, w całym kraju zaczyna się obfity i pracowity czas przygotowywania, tworzy się specyficzny nastrój. W szkołach, a nade wszystko w przedszkolach – zwykle zaplanowane jest popularne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj
Author: Public Information Office
Mikołaj w przedszkolu to kluczowe wydarzenie, równocześnie dla wychowanków, organizatorów, a przede wszystkim rodziców. To doskonała sposobność ku temu, żeby przy zawrotnym tempie egzystencji, nadmiaru pracy i braku czasu, spędzić zimowe popołudnie razem, podziwiając własne uciechy. Do kilkuletnich przedszkolaków, spotkanie ze świętym Mikołajem, to duże zdarzenie. Przynajmniej parę tygodni przed, podopieczni przyuczają się śpiewania kolędowania, recytowania wierszy. Wszystko po to, żeby w dogodnym czasie zaprezentować się przed zaangażowanymi gośćmi, bliskimi.

Mikołaj w przedszkolu -sprawdź koniecznie - organizowany jest zazwyczaj kilka dni przed świętami, tak aby przedstawienia dzieci i klimatyczny wieczór nie nakładał się z pracochłonnymi szykowaniami. Osoby odpowiedzialne przeważnie rozplanowują miejsca siedzące, tzw. publikę, słodki poczęstunek i gorące napoje. Zatroszczą się o nastrój i odpowiednie dekoracje. Wielokrotnie spotkanie ze św. Mikołajem to fenomenalna okoliczność do ukazania dzieł plastycznych przedszkolaków lub ich osiągnięć w przedszkolu. Z tego powodu zazwyczaj wytwarza się bożonarodzeniowe sprzedaże, tablice z pracami itp. - polecana firma.
Daje to zdecydowanie następny powód do dumy dla troskliwych rodzicieli. Centralnym punktem tego zgromadzenia jest nadejście Mikołaja, który wywołuje kolejno maluchów daje im podarunki. Przedszkolaki na początku przeważnie lękają się staruszka w czerwonym stroju, lecz finalnie razem cieszą się z podarków. Wszystko przeważnie kończy się złożeniem życzeń, podzieleniem się opłatkami. Życzenia i wspólne kolędowanie kreują bożonarodzeniowy i cieply nastrój. Warto, będąc wychowawcą lub mamą i tatą wziąć udział w spotkaniu ze św Mikołajem w placówce oświatowej.