Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, bądź pobliżu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości - warto zaczerpnąć trochę wiadomości na temat placówki, jaką jest Szkoła Żydowska

Wrocław, to jedno z większych i najpiękniejszych miast w Polsce. Rozpoznawalne jest z wielu zabytkowych i zadziwiających punktów, a gmachy i funkcjonalność ściągają w całym roku sporą liczbę zwiedzających. W nadchodzącym roku 2016 - Wrocław będzie spełniać funkcję Europejskiej stolicy kultury, co wiąże się z radosnymi realizacjami i szeregiem okoliczności i wydarzeń. Wszelki potencjalny mieszkaniec Państwa polkiego winien odwiedzać to miejsce.

ratusz we wrocławiu
Source: www.morguefile.com
Dodatkowo - Wrocław jest wielbiony przez studentów. Prestiż uczelni wyższych i interesujące propozycje edukacyjne sprowadzają młodych uczniów. Jeżeli od niedawna zostałeś mieszkańcem Wrocławia, bądź w niedalekim momencie planujesz wyprowadzkę - należy poznać długą i niezwykłą dziejowość tego miasta. Powinno się orientować, że ta miejscowość, to nie tylko piękny punkt rynkowy, Ostrów Tumski i parę zabytkowych gmachów architektury i muzeum. To przede wszystkim centrum, które ma obfitą tradycję i z jakimi wiążą się liczne wydarzenia z historii.

Wiele jest tych punktów, do jakich trzeba dotrzeć, poszukiwać charakterystycznych placówek, czy konkretnie przeczytać kroniki dziejowe. Jednym z takich miejsc, o jakich, niewiele wiemy i z pewnością nie orientujemy sie, jak wielka wartość posiada jest Szkoła - kliknij tu - Żydowska we Wrocławiu - zapraszamy. Obchodzimy ją wielokrotnie, ponieważ znajduje się nieopodal dworca autobusów i kolejowego. Na pierwsze wrażenie - nie różni się niczym specjalnym od pozostałych szkół powszednich, czy gimnazjum.

szkoła
Author: Urban Explorer Hamburg
Jak wiadomo jednak znawcom historii - to zabytkowe centrum, ustanowione jest nazwą Szkoła (https://educentrum.com.pl/) dialogu - Szkoła Etzchaim, gdyż przez długie lata skupiała w ośrodku uczniów narodowości żydowskiej. Ta tradycja dosięga wojennych czasów. Wiele istotnych person walczyło o jej działalność i o sposobność uczęszczania uczniów żydowskiego urodzenia i ich nauki. Powinno się w wolnej chwili poznawać historię Szkoły żydowskiej i odwiedzić to bogate informacji miejsce. Poszukujmy takich kątów we Wrocławiu.