Jakimi metodami przygotowywać jedzenie, żeby nie przybrać na wadze?

Wszyscy lubimy smacznie zjeść, lecz niestety nie każdy powinien. Jeżeli wokół Twojego brzucha rośnie coraz większa warstwa tłuszczu, najlepiej zadbać o to co jesz i jak wykonujesz danie. Na szczęście nie musi to oznaczać rezygnacji z pysznych posiłków. Obie zalety można połączyć. Jak to zrobić?


dieta
Author: Mahmoud Ghazayel
Source: http://www.flickr.com
Na początek postaraj się spożywać mniej tłuszczy. Nie wyobrażasz sobie obiadu bez porządnej porcji mięsa? Nic nie szkodzi, nie musisz od razu przechodzić na wegetarianizm. Dobrze dobrane mięso pozwoli Ci jeść smacznie i bez szkody dla zdrowia. Zwyczajnie kupuj takie rodzaje mięsa, które są najchudsze. Doskonale sprawdzi się cielęcina albo indyk. W trakcie przyrządzania mięsa możesz też usunąć kawałki, które posiadają niemal sam tłuszcz. Nie będą one smaczne, a tylko dostarczą niepotrzebnych kalorii.


Druga istotna rzecz to sama metoda przygotowywania posiłków. Jeżeli jesteś w stanie, przygotowuj jak największą ilość dań na parze. Z jakiego powodu to takie ważne? Przede wszystkim z tego powodu, że nie użyjesz wspomnianego powyżej tłuszczu. Para to również dobry zastępnik dla klasycznego gotowania. W trakcie tradycyjnego podgrzewania w wodzie wiele cennych witamin i minerałów zostaje we wodzie, którą przecież usuwasz. Gotując nad wodą zyskasz jedzenie dobre jedzenie gdańsk pełniejsze w sole mineralne a do tego nie zawierające niepotrzebnego tłuszczu.


dieta
Author: Oonhs
Source: http://www.flickr.com
Ponad wszystko zaś staraj się unikać smażenia. To właśnie ta technika prowokuje do użycia szczególnie dużej ilości tłuszczu. Większość potraw wchłania ten tłuszcz, a następnie Ty go zjadasz, pochłaniając niepotrzebne kalorie. To najłatwiejsza droga do tego, by przytyć. Dlatego jak tylko możesz unikaj smażenia. O wiele korzystniejsze dla zdrowia pod tym względem jest przygotowywanie dan w piekarniku. No i oczywiście gotowanie nad parą.