Jakie buty będą najwygodniejsze?

Zakupując odpowiednie obuwie musimy kierować się nie jedynie tendencjami, ale tym, żeby były one wygodne i były zakupione zgodnie z ich przeznaczeniem.


Buty muszą być tak dobrane, żeby umożliwiały swobodne ruszanie palcami.
Trzeba także zwracać uwagę na to, aby do wnętrza buta wchodziło powietrze. Dopasowanych butów niemalże nie odczuwamy na stopach. Muszą one ochraniać przed urazami oraz chronić przed zimnem w chłodniejsze dni. Wyściółka butów musi wchłaniać wilgoć i pozwalać stopom oddychać. Wówczas nasze stopy się nie pocą. Zelówka z tworzywa elastycznego może amortyzować drgania a mięciutka cholewka nie będzie zaburzać obiegu krwi. Wydawało by się, że tego typu buty jak japonki są bardzo wygodne oraz zdrowe. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Jest tak z tego powodu, że w japonkach palce powinny wykonywać ciężką pracę a nie są do niej przystosowane. Japonki zazwyczaj kiepsko trzymają się naszych stóp, zatem są one przytrzymywane przez przykurczone palce.


ślub
Author: www.4taroty.pl


Typ butów, po które warto sięgnąć to espadryle. Mają one mocniejszą podeszwę od balerinek oraz japonek, lecz cały czas jest ona płaska. Trzeba zwrócić jednak uwagę na to, żeby podeszwa oprócz warstwy ze sznurka miała też warstwę z kauczuku oraz aby napiętki były usztywnione. Ponadto espadryle są niezwykle przewiewne oraz komfortowe, a odpowiednio dobrane nie wiodą do uszkodzenia stopy. Można także espadryle nosić na koturnie, ale w takiej sytuacji koturn nie może być wyższy niż pięć cm. buty sportowe są najbardziej zdrowym z możliwych wyborów.
Jednak nie możemy chodzić w nich każdego dnia, ponieważ nie kosztują one mało, a im częściej używamy ich do typowego chodzenia tym szybciej się zużyją. Szpilki sprawiają, że ciężar figury rozkłada się nierównomiernie na stopie Cierpi na tym również kręgosłup. Jednak chodzenie na obcasach zmusza do większego napinania mięśni Kegla .