Jak wspomagać naukę języków obcych

Opanowanie języków obcych to aktualnie podstawa, w szczególności, jeżeli poszukujemy pracy albo wybieramy się na zagraniczne wakacje. Miło jest móc dogadać się z mieszkającymi tam ludźmi, a nie jedynie porozumiewać się na migi. Praca natomiast wymaga znajomości chociaż jednego języka, albowiem przedsiębiorstwa coraz częściej współpracują z zagranicznymi wytwórniami. Jak szybko nauczyć się języka?


Nie ma jednej dobrej techniki - każdy musi szukać swoich sposobów, które pozwolą mu na błyskawiczne uczenie się nowych słów. Jednak bez wątpienia nader efektywną metodą jest nauka z fiszek.


W Karteczkach to
notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
kartoniki, na których umieszczone są słowa w obcym i rodzimym języku – jedno na awersie, następne na rewersie fiszki.

Zbliżone informacje opublikowano tu - więcej zobaczysz na stronie (http://www.poradniapraxis.pl/leczenie-alkoholizmu-poznan/), którą także dobrze jest poznać. Oczywiście jeżeli taka tematyka jest według Ciebie warta zainteresowania.

Nie muszą to być tylko słowa, ale również zwroty. Fiszki sprzedawane są w wielu sklepach oraz księgarniach, jednak dużo lepiej jest przygotować je własnoręcznie. Dlaczego? Przez to już w trakcie ich tworzenia możemy powoli zapoznawać się z nowym zasobem wyrazów. Jak w takim razie najlepiej jest je zrobić?


Nade wszystko potrzebnych będzie kilka kartek czy kartonów, długopis a także nożyczki i linijka. Na papierze robimy poziome oraz pionowe linie, rozdzielając ją na kolumny oraz wiersze. Następnie po jednej stronie zapisujemy słowa w języku polskim, natomiast po drugiej stronie – w języku obcym. Już w czasie pisania mózg przyswaja sobie nowe słownictwo, które potem jest o wiele łatwiej zapamiętać, ponieważ widzimy je nie po raz pierwszy. W dalszej kolejności rozcinamy fiszki i chowamy je do koszulek. Możemy segregować fiszki według kategorii tematycznych bądź w inny komfortowy dla nas sposób. Fiszki można przechowywać w segregatorach lub pudłach po butach - wszystko jest uzależnione od naszej kreatywności.


Dzięki fiszkom nauka szybko przyniesie pozytywne rezultaty, a poza tym będzie niezwykle miła. Fiszki można zabrać ze sobą w każde miejsce, ponieważ mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego kłopotu z ich schowaniem. Warto jest sprawdzić prezentowany sposób nauki i jak najszybciej poznać nowe języki, a świat stanie przed nami otworem! Można też zapoznać się z internetowymi fiszkami, które zdobywają ogromną popularność i można je gromadzić na komputerze bądź wymieniać się nimi z innymi internautami.