Jak w dobie prostego dostępu do technologii stworzyć niebanalny film reklamowy?

Popularność nowych technologii w branży rozrywkowej oraz łatwość dostępu do nich z powodu względnie niskich dla zwykłego człowieka cen spowodowały, że w dzisiejszych czasach prawie każda, nawet najmniejsza, firma może zrealizować profesjonalny spot reklamowy.

Jak wybić się z tłumu?

filmowanie z góry
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com
Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty firmy zajmującej się produkcją takich spotów z wykorzystaniem dronów. Filmowanie z lotu ptaka daje Państwu możliwość ukazania Państwa obiektu z innej niż zwykle perspektywy. Z omawianego rozwiązania korzystają zazwyczaj pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, dwory, jak również obiekty szkoleniowo-konferencyjne.

Zdjęcia z powietrza umożliwiają przedstawienie okolicznych terenów - co może stanowić idealne tło dla prezentacji. Rodzi ono także ciekawość widza, ze względu na perspektywę na co dzień dla ludzi nieosiagalną.Ale przecież pokaz obiektów turystycznych i rozrywkowych, to tylko niewielka cząstka tego, do czego mamy możliwość wykorzystania drona. Zazwyczaj z takiej oferty chętnie korzystają także władze lokalne, producenci teledysków, czy przyszli małżonkowie. Wybierając producenta planowanego filmu, warto spytać o to, jakim rodzajem sprzętu dysponuje, a tu link do Koszty za minutę materiału są często niemal jednakowe w większości firm.

Widok z lotu ptaka na fabrykę
Author: Henrik Mayor
Source: http://www.flickr.com
Co istotne jednak rodzaj aparatu, oraz samego koptera, czy dajmy na to osprzętu, często powodują znaczące odchylenia w jakości materiału. Korzystnie jest też poprosić o wgląd w poprzednie projekty i tą drogą przekonać się, czy oferta potencjalnego filmowca spełnia nasze oczekiwania.

Podsumowując, łatwo przekonamy się, że nasz spot, zrealizowany w omawiany sposób będzie idealnym przedsięwzięciem i przyniesie naszemu oglądającemu możliwość odbioru obrazów, których zupełnie się nie spodziewał. Co za tym idzie, daje nam to pewność wyróżnienia się na tle konkurencji.