Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby polowania były udane?

Dobrej klasy ubrania myśliwskie w barwach leśnych to główny wyznacznik ubioru łowcy zwierząt jak i miłośników leśnego szaleństwa. To dla takich ludzi w przygotowaniu sklepów znajdziemy katalogi z odzieżą, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami z przeznaczeniem typowo leśnym. Ludzie lasu: przeważnie leśnicy, (służba leśna), a przede wszystkim myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której zwyczajnie nie da się do końca przewidzieć.

Author: Sheila Hudson
Source: http://www.flickr.com
Człowiek jest w lesie ogniwem dopasowującym się do otoczenia, nigdy nie na odwrót. Obserwujemy to w ubraniach i wyposażeniu, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Odcienie kurtek, płaszczy, spodni i wszystkich przydatnych rzeczy to głównie kompozycje i mieszanki leśnej zieleni.

Polowanie to sposób na życie, ewentualnie pasja weekendowa, która wiąże się z pewną dozą ryzyka. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną parametrów dzika czy wilka zawsze wywołuje emocje. Strzelec nigdy nie będzie pewny, że polowanie będzie formalnością do odbębnienia, także mając skuteczne wabiki, niezawodzący sprzęt i maskujące ubrania - polecany sklep.

Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, potocznie mówiąc, mieć oczy dookoła mowy. Stąd też całość wyposażenia ma wśród myśliwych decydującą rolę. Sięga to nawet bielizny, zwykle termo aktywnej, która jest projektowana w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być głównie ciepłe i dopasowane do parametrów łowców.


Za najdroższe okazy przeznaczone do noszenia myśliwym chętni będą musieli płacić do dwóch tysięcy złotych. Cieńsze kurtki polarowe dostaniemy od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (walory kamizelki przydadzą się na ciepłe dni lata) sprzedawcy poproszą o kilkaset złotych.

Bez znaczenia czy jesteśmy amatorskimi myśliwymi, czy naszą pracą jest służba leśna - odzież i sprzęt który nosimy powinny być relatywnie dobrej jakości, w kolorach maskujących, które dopasowują człowieka do przyrody. Te zabiegi nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale też komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.