Jaką zimową kurtkę najlepiej kupić, żeby było nam przyjemnie?

Czasami mamy niezwykłą ochotę odziać się w dobrą zimową kurteczkę. Czasami chwila ta przychodzi w październiku czy dopiero w listopadzie.


Istnieją różne wersje kurtek, które są wykonane z różnorodnego typu materiałów.
trip hop
Author: Elroy Serrao
Source: http://www.flickr.com


Dla przykładu puch naturalny, a właściwie kurtka zimowa z niego wykonana, jest stanowczo najcieplejsza. Odzież łatwiej się przechowuje i suszy się bardzo wolno. Niestety taka kurtka ma ponadto jedną wadę - jej czyszczenie jest stosunkowo złożone i dosyć pracochłonne. Poza tym nadmiar wilgotności się trochę zbija i kurtka traci swe cechy. Na szczęście zima w Polsce nie jest tak mroźna, jak to jest choćby w przypadku Kanady, jednak tak kosztowny zakup kurtki i tak z pewnością okaże się opłacalny. Kurtki mogą posiadać wypełnienie syntetyczne, zaś największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że są one bardzo wytrzymałe na wilgoć. W czasie jakiejś mżawki czy też śniegu, lub po śniegu z deszczem, warunki pogodowe nigdy nie będą dla nas straszne.


Porządna kurtka zimowa z wypełnieniem sztucznym jest znacznie tańsza i o wiele łatwiejsza w zachowaniu w czystości. Samo czyszczenie także jest znacznie mniej złożone. Pewną przeszkodą są mniej korzystne właściwości izolacyjne, przy czym nie przy obecnym w naszym kraju klimacie. W naszym kraju kurtki syntetyczne całkowicie będą odpowiednie. Co interesujące, kurtki syntetyczne są czasami mniej kosztowne od kurtek z tzw. sieciówek. W sprzedaży istnieją również tzw.

Zainteresował Cię wpis artykuł? To przejdź do oferty Barwniki w żelu, by zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

kurtki 3 w 1. Są one najbardziej uniwersalne, choć niestety wiele im do ideału brakuje.
Zewnętrzna warstwa jest zarówno oddychająca, jak i również nieprzemakalna. Dzięki specjalnej membranie, z kolei wypełniona powłoka odpowiada za nasz termiczny komfort. Zazwyczaj jest to polar, jednak również podpinka sztuczna albo puchowa.