Gry planszowe ciągle modne

Mogłoby się wydawać, że jeżeli komputery oraz laptopy tak mocno zawładnęły naszym życiem, że ciężko nam się bez nich obejść, to gry planszowe przeszły do lamusa, a ich miejsce przejęły tylko i wyłącznie gry komputerowe. Prawda jednak jest taka, że wciąż gry planszowe mają ogromne rzesze miłośników, zwłaszcza, że pozwalają grać większej ilości ludzi w tym konkretnym czasie, a więc ma okazję w nie zagrać cała rodzina, przez co mocniej się ona ze sobą zżywa.
Uczymy dzieci jak obracać pieniędzmi

Jeśli pragniemy przyuczyć nasze dzieci dysponowania kapitałem, podejmowania ryzyka inwestycyjnego, przewidywania co i ile możemy utracić w przypadku choroby, to na pewno fantastycznie nam w tym wszystkim pomoże gra Alexander Biznes po polsku czytaj więcej. Wspiera się ona na świecie finansów, ale równocześnie jest tak napisana, że podobnie jak w prawdziwym świecie, tak i tu los graczy w znacznej mierze zależy od ślepego losu, a więc od tego czy ktoś choruje, ulegnie wypadkowi, czy być może będzie się cieszył pełnym zdrowiem. Natomiast gra Eurobusiness (Eurobiznes / sprawdź inne gry planszowe),jest niesamowicie zbliżona do gry Monopoly, gdyż odsprzedajemy oraz nabywamy nieruchomości, a trzeba to zrobić w tak umiejętny sposób, aby przy okazji móc jak najwięcej na tym wszystkim zarobić.


Gry planszowe również mają dodatkimonopoly gra
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Wydawałoby się, iż gra planszowa jest niezmienna oraz niczego kolejnego nie możemy tam podpiąć. Prawda mimo wszystko jest taka, że mają one też swoje dodatki, które w każdej chwili mamy szanse zakupić, a gra Carcassonne edycja zimowa, pokazuje nam, że wychodzą także sezonowe edycje. Co interesujące, to wyżej wymieniona gra nie ma stałej planszy, jedynie jest ona budowana za pomocą kwadratowych płytek, nie mniej może do niej siąść cała familia i równocześnie niesamowicie się bawić, w czasie takiego spędzania wolnego czasu.


Dajmy im się zaskoczyć

Kiedy jesteśmy z tych, którzy uważają, iż gry planszowe są nieciekawe oraz nie warto sobie nimi zawracać umysłu, to z pewnością musimy zaoferować szansę takim grom oraz zobaczyć, jak mocno odróżniają się one od tych propozycji, z jakimi stykaliśmy się jeszcze kilka lat temu. A kto wie, być może tak nam przypadną one do gustu, że na bardzo długi czas zapomnimy o tych grach komputerowych?