Gry komputerowe mogą umilić nam wolne dni, lecz równocześnie możemy w dużym stopniu uszczuplić stan własnego rachunku bankowego

Znakomita gra komputerowa bywa tak samo wciągająca, jak lektura książki nagrodzonej Nagrodą Nobla bądź interesujący serial przyrodniczy. Jednak o ile lektura romansu, oglądanie filmów czy np. układanie wieloelementowych puzzli bywa odbierane pozytywnie, bo kształtuje umysł, a także rozbudza wyobraźnię, o tyle nazbyt częste oglądanie filmów oraz ślęczenie całymi popołudniami przed ekranem notebooka staje się obecnie przedmiotem społecznej krytyki. I pomimo tego że ponoć wszytko jest dobre, jeżeli tylko zachowujemy zasadę umiaru, to jednak warto trzymać się na baczności.

gry komputerowe
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Gry komputerowe fascynują tak osoby po dwudziestce, jak i te pięcioletnie - tak było dawniej i tak jest dzisiaj. Zdawać by się mogło, że jedynie faceci oddają się tego typu pasjom, lecz nic bardziej błędnego - panie w kwiecie wieku, jak również kilkunastoletnie dziewczynki grają na potęgę. Ceny pecetów spadły, dostęp do internetu jest łatwiejszy, więc można się niezwykle szybko uzależnić od gier. Współczesne gry zostały tak zaprojektowane, aby gracz zbyt prędko się nie rozczarował i nie zrezygnował z codziennego siadania przed komputerem, a nawet, żeby płacił pomysłodawcy określone sumy pieniędzy.Jeżeli w sklepie wirtualnym kupuje się grę, to tutaj sytuacja jest oczywista - płacimy podobnie, jak za każdy inny przedmiot. Natomiast jeśli bierzemy pod uwagę gry online , to omawiana sprawa, wbrew pozorom, przedstawia się w analogiczny sposób, jakkolwiek z pewnymi niewielkimi wyjątkami. Otóż, darmowy dostęp do określonej gry ma zagwarantowany niemalże każdy gracz, nawet ten niepełnoletni, jednak za dodatkowe funkcjonalności trzeba już zapłacić. Niezwykle popularna gra goodgame empire może na pewno stać się idealną ilustracją postawionej tezy. Budowanie własnego mocarstwa pozostaje wciągającym, a równocześnie pracochłonnym zajęciem.

Dodatkowo obowiązkowo trzeba choćby raz bądź dwa razy dziennie załączać laptop i logować się na swoje konto, aby zamek nie popadł w ruinę, jak również nie został spalony przez nieprzyjaciela. Ci najbardziej wytrwali gracze potrafią ślęczeć całymi godzinami nad klawiaturą przewodową i prowadzić spory z innymi graczami, zawierać przymierza i wydawać wypłatę na... rubiny. Kto choć raz miał kontakt z goodgame empire, ten świetnie zdaje sobie sprawę, że trudno zrezygnować z gry, kiedy w rozbudowę grodu włożyło się niemało czasu oraz pieniędzy.