Gotowe urządzenia na teren zabaw dostępne w znanych marketach budowlanych jako alternetywa dla rodziców chcących szybko zbudować plac zabaw.

Przydomowy ogród to nie tylko kwiaty i krzaczki, ale także obszar wypoczynku oraz spotkań z rodziną a także przyjaciółmi. Myśląc o najmłodszych domownikach, trzeba na wlasnym skrawku zieleni stworzyć kąt do zabawy. Ogród w oczach malucha to nie tylko miejsce do bawienia, lecz także obszar, w którym ma możliwość poznać przyrodę, radować się przestrzenią i swobodą.

plac zabaw
Author: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Młodsze dzieci z ochota siedzą w piaskownicy budując zamki z piasku, w czasie gdy starsze wolą grać w piłkę, chować w skrytkach czy w domu na drzewie.
Urządzenia na plac zabaw zezwalają nam pomyśleć o potomkach i stworzyć im bezpieczny ogrodowy teren zabaw. Plac zabaw w ogródku winien być usytuowany w miejscu częściowo zacienionym, widocznym z okna czy balkonu. Najlepiej będzie jeśli dróżka prowadząca do placyku znajdzie się z daleka od kwietnych rabat.

W niewielkich ogrodach pojedyncze elementy placu zabaw jak np. tunele dla dzieci możemy stawiać na trawniku. Jeśli jednak urządzeń będzie więcej, a przy tym będą pobudzać dzieci do aktywność ruchowej, nalezy pomyśleć nad inwestycją w typową nawierzchnię amortyzującą upadki lub tylko wysypać piasek. Obszar placu zabaw możemy ograniczyć okrągłym krawężnikiem albo bezpieczną taśmą z surowca sztucznego, która zapobiega rozprzestrzenianiu się piasku po całym ogródku. Urządzając plac zabaw dla najmłodszych nalezy pamiętać o piaskownicy i huśtawce. Zabawki na plac zabaw dla dzieci dedykowane maluszkom do 3 roku życia tworzy się głównie z plastiku. Są leciutkie, można je w prosty sposób przesuwać i w razie konieczności zdemontować. Piaskownice zaopatrzone w pokrywę która zabiezpiecza piasek przed deszczem i zwierzętami. Huśtawki powinny mieć oparcie i uchwyty zapewniające stabilność.

Drewniane place zabaw dla dzieci zrobione są dla troszkę starszych pociech. Dzięki modułowej produkcji osobne urządzenia możemy ze sobą łączyć. Świetnym rozwiązaniem może okazać się montaż sznurkowej siateczki do wspinania. Przydomowy plac zabaw wyposażony w hamak lub linę z supłami może być również terenem wypoczynku w ciepły dzień. W propozycjach znanych marketów budowlanych i centrów ogrodowych dostępne są gotowe już elementy urządzeń ogrodowych, które wystarczy przywieźć i samemu złożyć.