Edukacyjne zabawki, czyli jak stymulować kreatywność dziecka

Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko nie trafiła w kąt? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które świecąc światełkami zachęcają do zakupu. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, albowiem spora ich część opiera się na odtwarzaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeżeli szukasz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach postaw na zabawki kreatywne.
[
okulary
Author: Ernst|Photography
Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla starszaków zestawy do składania samochodów lub puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najbardziej wiekowa z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu. Oby tak dalej, ponieważ zalety układanek są nie do przecenienia. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale również prowokuje do myślenia.

Z jakiej przyczyny, tak dużo rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, żeby podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich milusińskich miejmy na uwadze, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości.

Dziecko spędzające większość czasu przed telewizorem czy monitorem nie będzie miało ochoty na udział i wykazanie się w dorosłym życiu. W związku z tym dajmy pozwolenie małym inżynierom i wynalazcom na twórczy bałagan w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może
zabawki
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
okazać się ogromnie emocjonująca, zwłaszcza gdy, konstrukcja zyska uznanie dorosłych. Zabawki kreatywne pomagają naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Bądźmy pewni, że zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, już wkrótce wylądują w kącie tudzież na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Zwyczajniej nieprzemyślany przez rodzica. Prezent nie musi być drogi i głośny by by zachwycał. Teraz, latem super prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, zwłaszcza te, które zrobi optyk toruń. Dużo o okularach przeciwsłonecznych: http://www.optyk-trejnowski.pl/