Dziewczynki od lat lubią grać w dom - fascynuje je bycie mamą i dbanie o rodzinę.

W niejednym muzeum możemy wśród wiekowych eksponatów znaleźć zabawki ówczesnych dzieci. Nikogo nie szokuje, kiedy widzi lalki. Były i nadal są to zabawki dla dziewczynek.
Zatem od wieków było tak, że małe dziewczynki naśladowały swoje mamy. Chciały posiadać lalki, ubranka dla nich i wózek dla lalek, aby mieć możliwość bawić się w dom. W ten sposób przygotowywały się to tego, że w przyszłości same zostaną żonami oraz mamami.


drewniany domek dla lalek
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com


lalka szmaciana
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com


W dobie chemii zawartej we wszystkich artykułach - w jedzeniu, ciuchach, zabawkach, a nawet wodzie oraz powietrzu, należy zatroszczyć się o korzystne otoczenie dla swojej pociechy. Dobrym pomysłem może wydawać się powrót do naturalnych materiałów, z których robione są zabawki (Dziecięce inspiracje na NEFERE). Chodzi tu zwłaszcza o drewno, ale również len czy bawełnę, z których szyta jest lalka szmaciana. Lata plastikowych lalek-chudzielców odchodzą powoli w zapomnienie. Współczesne, mądre mamy pragną ochraniać pociechę przed nieprawidłowymi modelami i szkodliwymi dla zdrowia syntetykami, przykładowo: plastik. Drewniany domek dla lalek (Drewniane domki dla lalek) jest najlepszym pomysłem. Należy poszukać spółkę, która sprzedaje zabawki z atestem jakości i spełnia wszelkie normy Unii Europejskiej dla zabawek ekologicznych.


strój robota
Author: North Charleston
Source: http://www.flickr.com


Przed zakupem jakiejś zabawki dla swojej ukochanej córki, trzeba zastanowić się czy na pewno nie spowoduje to żadnych szkód oraz problemów ze zdrowie.
Należy ochraniać swoje dzieci przed zbyt dużą zawartością chemii w otaczającym nas świecie i skupić się na świadomym, naturalnym rodzicielstwie.