Dla wszystkich którzy nie lubią czytać

Od czasu do czasu dzieje się tak, iż ktoś nie ma czasu czytać książek, albo nie kocha tego zrobić, ponieważ podczas tej czynności niesamowicie prędko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go też głowa. Na szczęście mamy szansę posłuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak samo jak możemy zamiast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie przedstawiana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę równocześnie się z nią zapoznać.
Słuchowiska to dziś megaprodukcje

Kiedyś, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak bardzo rozpowszechniona, niesamowicie modne stało się w radiu tak zwane słuchowiska. A więc opowiadanie, lub małe scenki odczytywane przez aktorów, lub pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie słuchaliśmy. Teraz być może takie odczyty nie są aż tak popularne jak kiedyś, ponieważ posiadamy telewizję oraz kino, jednak w tych starszych rozgłośniach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, czasem możemy się zetknąć z ich przedstawianiem, a co się z tym łączy warto ich posłuchać, ponieważ naprawdę niesamowicie potrafią rozbudzić wyobraźnię do działania i powodować, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.
Bardzo modne są obecnie audiobooki

audiobook lub słuchowisko w hifi
Author: Alan Klim
Source: http://www.flickr.com
Sporą popularnością dzisiaj cieszą się audiobooki a więc płyty, lub plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, albo od czasu do czasu nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie mają czasu na to, by siąść z książką w ręce i zagłębić się w czytanie. Tutaj możemy uruchomić płytę jeśli chcemy, czy to w pojeździe, czy podczas porządkowania mieszkania, i słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na poznanie się z fabułą, pewnie że pod warunkiem, jeżeli umiemy stać się właściwie zdyscyplinowani oraz rzeczywiście potrafimy się wsłuchać w to co usłyszeliśmy i nie będziemy co chwilę odpływać myślami ku innym sprawom, ponieważ wtedy ma szansę się okazać, że pominiemy dużą część książki.


To pozwala nam być ze wszystkim na bieżąco

Jeżeli naprawdę pragniemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie posiadamy szansy jej przeczytania, to z pewnością takie jej posłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak samo jak puszczanie czytanych książek pociechom, pomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wyćwiczyć w nich cechę uważnego słuchania.