Czym są hexacoptery i do jakiego celu mogą być one stosowane?

Od pewnego czasu bardzo znane są w naszym kraju bezzałogowe statki powietrzne. Do ich pilotowania konieczne są odpowiednie prawa (np. UAVO), które można by zdobyć dosyć prędko.


Takie urządzenia znajdują szeroką gamę sytuacji, w których mogłyby zostać wykorzystane.


Doskonale nadają się na filmowanie różnego rodzaju obiektów przez biura nieruchomości czy też np. zamków przez biura podróży. Okazję podziwiania np. zabytkowych pałaców z lotu ptaka to niezapomniane przeżycie.

Już teraz kliknij ten link i zweryfikuj u źródła (https://hft71.pl/produkty/), by mieć stuprocentową pewność, że wszystkie dane publikowane na takiej witrynie są miarodajne.

Dlatego też mnóstwo podróżników oprócz zwyczajnego aparatu fotograficznego, zabiera ze sobą także taki sprzęt jak dron. Jeśli posiadamy krajowe uprawnienia, prawdopodobnie będą one honorowane również poza granicami naszego kraju, jednak w pewnym stopniu jest to zależne od konkretnego państwa. Jeżeli z kolei pragniemy filmować krajobrazy w polskich parkach narodowych, to powinniśmy uzyskać zgodę dyrekcji. W przypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego jest to minimum. dziesięć tysięcy złotych opłaty. Istotny jest także charakter nagrania - jeśli jest on komercyjny, opłata jest jeszcze wyższa.


dron
Author: Technolux
Source: Technolux


niemowle
Author: Vantage Development SA
Source: Vantage Development SA
Sam dron z kolei najczęściej wyposażony jest w cztery osobne śmigła, które umożliwiają mu swobodny lot w dowolnym kierunku. Tego typu drony profesjonalnie określane są quadrocopterami. Poza tym są bardziej znaczące modele, np. posiadające sześć wirników hexacoptery czy 8: octocoptery. Wszystkie drony wyposażone są w wysokiej jakości kamery, jakie nie tylko zapisują widok, ale również służą do nawigowania.


Są one wykorzystywane nie jedynie w celach zarobkowych, lecz również przez różne służby do patrolowania granic czy bezpieczeństwa na drogach. Mogą być także stosowane przez policję albo pracowników straży pożarnej.