Czy założenie przedszkola ma sens?

Kilka lat temu powróciłam z emigracji - studiowałam i pracowałam w Norwegii, co spowodowało, że po przyjeździe do Polski posiadałam spore pieniądze i wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć gdzieś pod Warszawą prywatne przedszkole. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po babci piękny dom.

Naturalnie przerobiłam właśnie go na przedszkole. Sądzę, że w moim przypadku decyzja o otworzeniu przedszkola była doskonała. Bardzo lubię kontakt z dziećmi, a co najbardziej istotne - posiadam odpowiednie wykształcenie. Uważam, iż otworzenie przedszkola nie zawsze ma rację bytu, ale tak czy siak myślę, że to rewelacyjny pomysł na interes. W szczególności, iż przecież można naprawdę dużo zarobić na własnym przedszkolu. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc coś świetnego (aktualne dane).

plac zabaw i przedszkole
Author: Frogn kommune
Ciężko jednak otworzyć solidne przedszkole w Józefowie, jeśli nie posiada się odpowiednich umiejętności oraz środków finansowych. Odradzałabym wejście w ten biznes takim osobom, które myślą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najbardziej istotna jest kasa. Ona się oczywiście mocno liczy, lecz najbardziej znaczące jest to, aby dbać o dzieci. Nie jest prosto założyć punkt przedszkolny, więc to tak czy siak wyjdzie, jeśli nie mamy całkowicie czystych zamiarów.

Uważam, iż odpowiednie przedszkole powinno także stawić na to by choćby nauczanie języków obcych. Sama we własnym przedszkolu nauczam angielskiego i sądzę, że znaczna część klientów posłała własną pociechę do mojego przedszkola głównie z tego powodu, iż niejako słynę z bardzo dobrego nauczania tego języka (raport). Warto również uczyć dzieci tablice interaktywne innych rzeczy - chociażby gotowania, jednakże w granicach normy.

Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjętej decyzji - bez cienia wątpliwości jestem szczęśliwa, iż zdecydowałam się założyć takie miejsce. I choć codzienne prowadzenie przedszkola Otwock to sporo wyrzeczeń, i tak sądzę, że było warto. Zatem każda osoba, która marzy o założeniu przedszkola powinna zwrócić uwagę na wszystko, ponieważ przedszkole to nie sklep, a więc w tym przypadku chodzi o dzieciaki. Warto dodać, iż w dalszym ciągu prowadzenie prywatnego przedszkola to interes, który ma rację bytu.

Author: k.s.