Czy język koreański jest dobry jako drugi?

Znasz angielski, ale chciałbyś mówić w jeszcze jednym języku? Marzysz o egzotycznym wyzwaniu czy raczej preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, gdyż języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na znaczenie kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć przez pryzmat zainteresowań. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i podręczniki, lecz czy warto się uczyć języka, którym już nikt się nie posługuje?


książka
Source: www.morguefile.com
Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, niekoniecznie się wykluczają, można bowiem fascynować się danym krajem i poznawać dany język, myśląc o lepszych zarobkach. Takie możliwości gwarantuje z pewnością język koreański (zapomniany łaciński). Nie jest tak popularny, jak na przykład chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z pracownikami z tego kraju wystarcza angielski, lecz mamy możliwość więcej zyskać, posługując się ich ojczystym językiem. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Nie sięgajmy jednak po języki z rodzimej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy czegoś trudniejszego. Litwa, chociaż bliska Polsce, posiada tak naprawdę zupełnie inny język.


Można powiedzieć, że język litewski (szybka nauka macedońskiego) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tym rankingu, z krajów europejskich zdecydowanie może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski wlicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W Polsce znajdziemy podręczniki i słowniki do nauki języka litewskiego.wycieczki (odwieź www)Powinniśmy też, z racji bliskości jeździć tam i poprawiać swoje umiejętności językowe w prawdziwych sytuacjach. Trochę lekceważonym językiem jest język macedoński. Warto go poznać , choćby mając na uwadze bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.