Co warto kupić przed narodzinami dziecka?

Na tę chwilę oczekujemy całe nasze życie. Narodziny dzidziusia to uroczyste wydarzenie. W końcu, po długich dziewięciu miesiącach oczekiwań, nasz maluszek przychodzi na świat. I nagle, razem z jego przeraźliwym krzykiem, uświadamiamy sobie, że nasze dotychczasowe bytowanie nigdy nie będzie już takie samo. Staliśmy się odpowiedzialni za nasze dziecko. Czujemy niesamowitą radość, wymieszaną z wielkim strachem.
Tak naprawdę, te wszelkie myśli oraz strach będą przy nas już zawsze. Nic z tym nie zrobimy. Ale na narodziny potomka należy się przyszykować także w bardziej materialny sposób. To też nas przeraża, zwłaszcza jeśli to nasze pierwsze dzieciątko. Ilość akcesoriów, które potrzebuje taki mały człowiek, przyprawia o zawrót głowy.

Dlatego lepiej zrobić sobiepełną listę już w czasie ciąży. Unikniemy tym sposobem biegania po sklepach za pięć dwunasta. Podobne wycieczki kosztują mnóstwo stresu, a także bywają robione na chybcika. Dobrze jest zabrać się za to wcześniej i mieć z tym święty spokój, kiedy już maluszek zawładnie naszym życiem.

Sen niemowlaka
Author: Kat Jordan
Łóżeczko, czy wózek to rzeczy potrzebne, nikt temu nie zaprzeczy. Można zakupić je nowe lub też używane, które bardzo często są w równie dobrym stanie, za to o wiele tańsze. Dlatego jeżeli mamy taką alternatywę, warto z tego zrobić użytek. A jeżeli mówimy już na temat łóżka, niezwykle ważnym przedmiotem jest pościele dziecięce. Przy jej wyborze nie sugerujmy się ceną, ale jakością. Najkorzystniej, aby była z materiału przyjemnego w dotyku, nie wywołała uczulenia, a także posiadała ważne atesty. To niezwykle ważne, ponieważ mięciutka skóra naszego malucha ma z nią kontakt.

Podczas kupowania należy nabyć rzeczy, które ułatwią zajmowanie się pociechą. Wiemy o tym, iż następne dni nie będą należały do najłatwiejszych, zatem lepiej sobie dopomóc. Poduszki do karmienia (cebababy.pl/produkty/cebuszka/) to niezwykle przydatny przedmiot, który jest bardzo powszechny wśród mam. Warto sprawić sobie coś takiego. Można ją znaleźć w sklepach w mieście, a także w internecie.