Łucznictwo może być świetnym sposobem na spędzeniem wolnego czasu? Jak się do tego przyszykować?

Łucznictwo to nie tylko wspaniały sport, ale również hobby, które w obecnych czasach można bez obaw uprawiać, w wolnych chwilach na własnym podwórku czy w wyznaczonym miejscu. Warto zatem doskonale przygotować się do tego sportu, ponieważ kupno łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo
Author: Kristina D.C. Hoeppner
Trzeba mieć na uwadze, że strzały niszczą się i dość często lotki na ich końcu mogą ulec degradacji. Opłaca się więc inwestować w akcesoria do łuku - zestaw lotek do strzał, dzięki którym skutecznie mamy okazję samodzielnie zreperować zużyte lotki (https://e-luk.pl/). Jednakże nie można do tego celu wybierać standardowego kleju do kupienia w każdym sklepie. Opłaca się zainwestować w specyficzny klej do lotek. Jest on niezwykle skuteczny do każdego typu strzał, zrobionych zarówno z aluminium, drewna czy również włókna szklanego. Klej jest bardzo mocny a jego schnięcie to zaledwie 5 minut. Jednak jeżeli pragniemy, aby klej wysechł dokładnie, warto zostawić sklejone lotki do strzały na 48 godzin. Decydując się na tę aktywność trzeba pamiętać także o bezpieczeństwie pozostałych. (Akcesoria łucznicze) Nie należy strzelać w jakimkolwiek miejscu i do byle czego. Najlepiej zainwestować w specjalne maty wykonane ze słomy, które są tworzone ze słomy żytniej, niezwykle ciasno plecionej. Matę mamy możliwość powiesić – lub też co jest bardziej polecane ułożyć na specjalnie do tego celu przeznaczonym stojaku. Na macie słomianej, która doskonale zatrzyma wystrzeloną strzałę, należy zawiesić tarczę, dzięki którym będziemy mieli wgląd w naszą celność podczas strzelania do celu.

Czym byłoby przechowywanie łuku bez pokrowca na strzały i sam łuk. Dzięki nim bez problemu i bezpiecznie mamy szansę nie tylko składować nasz sprzęt, jak również transportować go w samochodzie. Poleca się również wyposażenie łuku w lekką i wytrzymałą podstawkę pod strzałę. Dzięki niej możliwe będzie oddawanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalistycznej konstrukcji lotki nie będą stykać się z podstawą łuku. Dla zawodowców poleca się też sprzęt, którym jest chronogram. Dzięki niemu łatwiejsze jest wymierzenie prędkości wystrzału z zakresem od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co interesujące, dokładność pomiaru to aż 99,5% co daje niezwykle dokładny pomiar wystrzału.